Neskutečné! Mladík z Valencie dal za 35 minut dva góly a na další tři přihrál

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
19. 2. 2016 7:32
Santi Mina, útočník španělské Valencie stanovil nový rekord Evropské ligy, když v zápasu proti Rapidu Vídeň zaznamenal dvě branky a tři asistence. Ba co víc, to celé se mu povedlo během úvodních 35 minut.
Podívejte se na krásné góly a přihrávky španělského mladíka Santiho Miny. | Video: Youtube

Valencie - Santi Mina, útočník španělské Valencie. Že vám tohle jméno nic neříká? No, možná by mělo. Včera totiž tento dvacetiletý mladík stanovil nový rekord Evropské ligy, když v zápasu proti Rapidu Vídeň zaznamenal dvě branky a tři asistence. Ba co víc, to celé se mu povedlo během úvodních 35 minut.

Poprvé Mina skóroval už ve čtvrté minutě, kdy v náběhu zužitkoval přesný pas Gomese. Pak o šest minut později sám ukázal svou fotbalovou chytrost, když brilantně načasovanou kolmicí vysunul do brejku Pareja, který zvýšil už na 2:0. To však stále nebylo všechno.

Ve 25. minutě se odchovanec Celty Vigo prosadil znovu. O chvíli později pak předvedl další úžasný průnik a naservíroval balón jako na zlatém podnose kapitánovi Alvaru Negredovi, který už měl snadnou pozici. A aby toho nebylo málo, v minutě 35. v situaci jeden na jednoho sám znemožnil vídeňského beka Stangla a poslal míč přesně na nabíhajícího Gomese, kterému tak vrátil přihrávku na svůj první gól.

Zápas pískal český sudí

Ano, to vše se mu povedlo během úvodní půlhodiny. Nikdo jiný doposud v zápasech Evropské ligy nezískal, řečeno hokejovou terminologií, pět kanadských bodů. Poporvé se to povedlo až včera španělskému mladíkovi, za kterého Valencia poslala v létě do Celty Vigo sedm a půl milionů liber.

Za zmínku pak ještě stojí, že celé galapředstavení Santiho Miny sledoval z blízka český arbitr Miroslav Zelinka, který utkání před 35 tisíci fanoušky na vyprodaném stadionu Mestalla řídil.

před 52 minutami

Potvrzeno, Piráti Chomutov padají do krajské soutěže

Hokejisté Chomutova nebudou v příští sezoně startovat v první lize a přihlásili se do krajské ligy Ústeckého kraje. Piráti o svém úmyslu z ekonomických důvodů se nepřihlásit do druhé nejvyšší soutěže informovali již 22. července, dnes jejich rozhodnutí oficiálně potvrdil i Český svaz ledního hokeje (ČSLH).

"Vedení klubu Piráti Chomutov oficiálně informovalo sekretariát Českého hokeje, že vzhledem k neschopnosti doložit ve stanoveném termínu bezdlužnost vůči hokejovým subjektům a splnit tak licenční podmínky se klub nezúčastní soutěže Chance liga v sezoně 2020/21," uvedl svaz v tiskové zprávě.