Nejen Konaté, v juniorce skončil i Crnkič. A Koloušek by raději čepoval pivo než hrál v Itálii

Tiémoko Konaté není zdaleka jediným fotbalistou, který se snažil vytrucovat přestup do jiného klubu.
Tiémoko Konaté se dlouho ve Spartě příliš neprosazoval a v základní sestavě ať už Vítězslava Lavičky nebo Zdeňka Ščasného se objevoval sporadicky. Zlom nastal až v úvodu letošní sezony, kdy v úvodních čtyřech zápasech odehrál veškerých 360 minut a podle mnohých měl vůbec nejlepší formu z celé Sparty ...
... jenže v posledních dnech nepřišel na trénink a vedení sdělil, že ve Spartě dále pokračovat nebude. Zřejmě vyslyšel volání Steaue Bukurešť, která Spartu vyřadila ve 3. předkole Ligy mistrů. A právě Konaté se zalíbil majiteli Steauy Gigimu Becalimu, který ihned po úvodním zápase 3. předkola prohlásil, že Konatého koupí. Jestli si rodák z Pobřeží Slonoviny vytrucuje přestup zatím není jasné, Konaté byl každopádně přeřazen do juniorky.
V nejlepším se také se Spartou neloučil Roman Hubník, toho času kapitán Plzně. Odchovanec Sigmy Olomouc se rozhodl pro přestup do německé Herthy Berlín obětovat utkání Evropské ligy proti Kodani. Sparta byla na podzim roku 2009 blízko k postupu ze základní skupiny Evropské ligy, kdyby v posledním zápase skupiny vyhrála proti dánské Kodani, postupovala by. Jenže do zápasu nemohl nastoupit kapitán Tomáš Řepka a druhý stoper Roman Hubník nastoupit odmítl a klubu oznámil, že nezůstane ani kdyby Sparta postoupila. Oslabená Sparta tehdy padla 0:3 a fanoušci si své transparenty "Díky za vše, Hubňo" hned schovali.
Naopak v létě roku 2011 si řekl Josef Hušbauer, že za každou cenu opustí Baník. Ostravany do nové sezony tehdy vedl nový trenér Pavel Malura a Hušbauer jen tři dny po jeho nástupu vedení oznámil, že za Baník hrát nebude, protože necítí dostatečnou důvěru. Následoval okamžitý přestup do Sparty.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
18. 8. 2016 16:27
Podívejte se v galerii na fotbalisty, kteří na české fotbalové scéně nepřišli na trénink nebo odmítli nastoupit za svůj klub. Křídelník Tiémoko Konaté, jenž si momentálně snaží vytrucovat přestup ze Sparty do rumunské Steauy Bukurešť, není zdaleka jediným fotbalistou, který přestal chtít hrát za svůj stávající klub.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Svaz průmyslu: Velké firmy mají zájem o očkování zaměstnanců, doufají v rychlejší návrat do normálu

Většina velkých firem má zájem o očkování zaměstnanců proti covidu-19 podnikovými lékaři. Vyplývá to z rychlého šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR, který ve čtvrtek představil jeho viceprezident Jan Rafaj. Podle odhadů svazu průmyslu by závodní lékaři a poskytovatelé zdravotní péče ve velkých firmách mohli naoočkovat až 1,2 milionu zaměstnanců. 

Své zaměstnance chtějí některé firmy k očkování i motivovat. Pracovníkům hodlají například proplácet dobu, kterou budou muset strávit očkováním. Podniky si od očkování slibují nejen výrazné snížení nemocnosti, ale i rychlejší návrat k normálnímu životu, upozornil Rafaj. Svaz průmyslu už minulý týden pomohl prosadit, že v druhé vlně očkování od května smí pomoct s vakcinací i firmy a jejich lékaři. Teď navrhuje, aby už při registraci k očkování mohli lidé zaškrtnout, že se chtějí nechat očkovat právě u svého zaměstnavatele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy