Necid je zraněný. V reprezentaci ho nahradí Tecl

Sport Sport
1. 6. 2014 10:53
Stanislav Tecl se dočkal dotatečného povolání do kádru fotbalové reprezentace. V úterním přáteláku s Rakouskem nahradní zraněného Tomáše Necida.
Stanislav Tecl.
Stanislav Tecl. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalová reprezentace se bude muset v úterním připravném utkání s Rakouskem obejít bez útočníka Tomáše Necida. V nominaci ho dodatečně nahradí Stanislav Tecl z Plzně.

Trenér Pavel Vrba bude mít tým složený především z hráčů z domácí soutěže k dispozici v Olomouci, kde ve s úterý hraje, poprvé dnes.

Necid se podle vyjádření fotbalového svazu zranil ve včerejším utkání v Ostravě.

Tecl dostává pod Vrbou, který ho přivedl z Jihlavy do Plzně, šanci v reprezentačním dresu vůbec poprvé.

Zápas s Rakouskem se v Olomouci hraje v úterý ve 20:30.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Po odstávce znovu začal vyrábět druhý blok Dukovan

V Jaderné elektrárně Dukovany začal v noci na úterý po dvouměsíční přestávce znovu dodávat elektřinu druhý blok. První parní turbína v něm byla připojená 27 minut před pondělní půlnocí, druhá úterý ve 04:11.Vyrábí tak tři ze čtyř dukovanských bloků. Plánovaná odstávka bloku číslo jedna spojená s výměnou části paliva za čerstvé, kontrolami a servisem zařízení, začala 13. listopadu, potrvá do konce roku.

Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů. Kvůli pravidelné výměně části paliva už letos stály její bloky číslo tři a čtyři. Druhý dukovanský blok odpojili energetici od sítě 25. září. "Odstávka byla v důsledku platnosti ochranných opatření proti šíření koronaviru i omezených kapacit v době vrcholící vlny pandemie velmi náročná," uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy