Naštvaný Skuhravý: Jsem rád, že už s některými hráči nebudu

ČTK ČTK
26. 5. 2014 7:56
Kouč jabloneckých fotbalistů Roman Skuhravý měl po prohře 1:2 s Bohemians Praha 1905 úplně zkaženou rozlučku s domácími fanoušky.
Roman Skuhravý
Roman Skuhravý | Foto: Dalibor Sosna

Jablonec - Kouč jabloneckých fotbalistů Roman Skuhravý měl po prohře 1:2 s Bohemians Praha 1905 úplně zkaženou rozlučku s domácími fanoušky.

Jeho svěřenci ho rozzlobili i zklamali zároveň a je rád, že s některými už nebude muset spolupracovat, protože ho po sezoně nahradí na lavičce Baumitu Jaroslav Šilhavý.

"Chci poděkovat mým hráčům, že mi dovolili se takhle rozloučit s Jabloncem," prohlásil ironicky na tiskové konferenci Skuhravý. "Jsem rád, že se blíží konec, že s některými hráči už nebudu muset nikdy spolupracovat, protože mě to stojí úsilí," dodal.

Mrzelo ho, že Jablonec v posledních dvou kolech prohrál s oběma týmy, bojujícími o záchranu - Příbramí i Bohemians. "Mísí se ve mně pocity, to ani nemůžu pustit do novin. Lítost, smutek a naštvanost z toho, že jsem toho jednoznačně účasten, že jsme se v posledních zápasech svezli s touhle ostudou. Dvakrát prohrajeme s týmy, které potřebují nutně vyhrát...," zlobil se Skuhravý.

Přístup některých hráčů ho na jaře zklamal už poněkolikáté. "Do 60. minuty jsme diktovali tempo hry. Po inkasovaném gólu nevím, co se s hráči stalo. Najednou jsme začali hrát hurá fotbal a to, co jsme dovolili Bohemce při obou gólech z naší pravé strany, se v lize nevidí.

Ale je to obrázek toho, co nás provází celou sezonu. Dneska jsme se porazili sami, omlouvám se všem fanouškům, protože je to ostuda," dodal Skuhravý, kterého čeká rozlučka s Jabloncem za týden v Brně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi v polovině prosince

Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi 18. prosince, oznámilo podle agentury TASS ruské ministerstvo zahraničí. Záměr opustit skupinu tří desítek zemí, které si umožňují provádět vzájemné kontrolní přelety, v květnu schválil ruský parlament a tento měsíc příslušný zákon podepsal prezident Vladimir Putin.

Dohoda o otevřeném nebi, jejímž signatářem je i Česká republika a Slovensko, platí od roku 2002 a jejím původním cílem bylo posílit důvěru mezi Ruskem a západními státy. Loni od dohody odstoupily Spojené státy, což tehdejší americký prezident Donald Trump zdůvodnil porušováním závazků ze strany Ruska. Moskva obvinění odmítla s tím, že její omezování letů nad ruským územím dohoda připouští a že USA zavedly ještě přísnější omezení pro kontrolní lety nad Aljaškou.

Moskva doufala, že nový americký prezident Joe Biden, který dříve odstoupení USA kritizoval, k dohodě opět přistoupí. Minulý měsíc ale Washington oznámil, že se k dohodě o otevřeném nebi vrátit nehodlá. Rusko reagovalo rozhořčeně a náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov to tehdy označil za "další politickou chybu" USA a "novou ránu systému evropské bezpečnosti". Rjabkov též popřel, že by Rusko dohodu porušovalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy