27. 12. 2008 11:30
Bednář se dostal na trávník až v 69. minutě
Roman Bednář
Roman Bednář | Foto: Ondřej Besperát

Londýn - Byl hrdinou. Jeho gól pobláznil okolí Birminghamu. Proč? Zařídil West Bromwichi Albion důležitou výhru, když před vánočními svátky vystřelil svému týmu tři body nad Manchesterem City.

Roman Bednář si podmanil i ty, kteří mu nevěřili.

Ze statistik: Byl to jeho pátý letošní gól a zůstává nejlepším střelcem WBA. Po dlouhé pauze se navíc Albion radoval z vítězství - po deseti zápasech, čímž se alespoň trochu přiblížil dalším týmům bojujícím o záchranu.

A důvěru si získal i u trenéra Tonyho Mowbraye. Hodně českých fanoušků se těšilo na čtvrteční souboj Chelsea s West Bromwichem, protože to měl být střet dvou reprezentantů: Petra Čecha a právě Romana Bednáře.

Čtěte dále: Liverpool stále vede Premier League. Uspěla i Chelsea

Jenže pětadvacetiletý útočník zůstal na lavičce. Ovšem ne snad proto, že by ho kouč nechtěl na hřišti. Mowbray se rozhodl své ofenzivní opory šetřit. Bylo mu jasné, že úspěch na Stamford Bridge se jen těžko dostaví.

"Když se podíváte na fakt, že s Chelsea hrajeme venku a potom vyzveme doma Tottenham, tak musíte reálně poznat, kde máme větší naději na bodový zisk," vysvětloval trenér po porážce 0:2.

Proti hvězdám "Blues" neměli defenzivně hrající hosté velkou šanci, zvláště když inkasovali už po třech minutách. Po centru Colea se hlavou prosadil Didier Drogba, navíc krátce po pauze uzavřel na rozdíl dvou branek Frank Lampard po pěkné akci středem vápna.

Bednář se dostal na trávník v 69. minutě, jenže do hry tolik nezasahoval a k Čechovi se probojoval snad dvakrát, třikrát.

"Pokud v neděli zvítězíme, tak se dost možná ukáže, že nechat Romana a Luka na lavičce bylo nejlepší rozhodnutí," dodal Mowbray, proč střelce posledních branek poslal na trávník až jako střídající hráče.

"Hrajeme doma, se vším respektem k Tottenhamu, naším cílem musí být výhra," uzavřel kouč West Bromwiche. Albion je nadále poslední, s patnácti body ztrácí na pozice zajišťující záchranu pět bodů.