Vysvědčení českých mladíků? Slabý průměr. Premiantem je stoper Simič, naopak Sáček by prolítl

Mladí reprezentanti zápas s Dánskem nezvládli
LUKÁŠ ZIMA: Jedničkou na turnaji byl náhradník italského Janova, který odchytal všech 270 minut na turnaji. Zima odchytal parádní utkání proti Itálii, ale s Německem ani Dánskem neměl u všech gólů čisté svědomí. HODNOCENÍ: 4
MILAN HAVEL: Dalším hráčem, který na turnaji neslezl z hřiště, byl krajní obránce Bohemians 1905. Havel odehrál proti Německu utkání na postu pravého obránce a proti Itálii a Dánsku hrál na levém kraji obrany. Dopředu oproti lize nijak zvlášť nevynikal, ale směrem do obrany odehrál dobrý šampionát. HODNOCENÍ: 3
MICHAEL LÜFTNER: Dnes už stoper dánské Kodaně vytvořil stoperskou dvojici se Stefanem Simičem a Vítězslav Lavička jim věřil po celý turnaj. Současnému českému mistrovi zápas proti Německu příliš nevyšel a mnohdy nestíhal zachytávat náběhy německých hráčů. Proti Itálii se ale výstavně trefil a navíc podal poctivý výkon do obrany. S Dánskem znovu spíše hořel. HODNOCENÍ: 4
STEFAN SIMIČ: Zřejmě nejlepší český hráč na turnaji. Stoper, který patří AC Milán, ale minulou sezonu strávil na hostování v Belgii, totiž na Euru patřil k vůbec nejlepším středním obráncům. Úplně podle představ mu asi nevyšel duel s Dánskem, ve kterém soupeř chodil do přečíslení. HODNOCENÍ: 2
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
26. 6. 2017 8:06
Podívejte se na přehled hodnocení českých fotbalistů, kteří se dostali do hry na mistrovství Evropy do jednadvaceti let.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy