Mladá Boleslav vyhrála český pohár. Radují se také ve Slavii

Vítězný tým českého poháru z roku 2016
V Teplicích se v prvním poločase hrál opatrný fotbal.
Trenér Jablonce Zdenko Frťala si byl vědom toho, jak moc je pro jeho tým tento zápas důležitý. Jedině vítězství v poháru by mohlo Jablonci zajistit účast v evropských pohárech pro příští sezonu.
Proto se v první půli hrálo spíše mezi velkými vápny obou týmů. A fotbalisté museli podstoupit mnoho osobních soubojů. Jako třeba kapitán Boleslavi Lukáš Magera.
Rovněž ligou protřelý kouč Mladé Boleslavi Karel Jarolím nenaordinoval svému týmu příliš ofenzivní taktiku.
Aktualizováno 18. 5. 2016 21:58
Mladá Boleslav slaví zisk domácího poháru. Ve finále porazil tým Karla Jarolíma Jablonec 2:0.

Teplice - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili ve finále domácího poháru Jablonec 2:0. Skóre utkání v Teplicích otevřel v 71. minutě střídající Jan Chramosta a za tři minuty přidal pojistku Bosňan Jasmin Ščuk. Mladá Boleslav vrátila soupeři finálovou porážku z roku 2013 a slaví po triumfu v roce 2011 druhý zisk domácího poháru ve své historii.

Z vítězství týmu Karla Jarolíma se radují také Slávisté, kteří si díky neúspěchu Jablonce zahrají 2. předkolo Evropské ligy a Pražané si v pohárech zahrají poprvé od roku 2009.

Mladá Boleslav, která obsadila v lize čtvrté místo, si po pohárovém triumfu polepšila a do Evropské ligy vstoupí až ve 3. předkole. Jablonec si naopak po sedmém místě v lize náladu nespravil a v pohárech si nezahraje. V sedmém finále domácího poháru si připsal pátou porážku a na triumfy z let 1998 a 2013 nenavázal.

"Věděli jsme, že v první řadě pomůžeme sobě, a když je to takhle spojené se Slavií, jsem rád. Myslím, že vzhledem k zázemí a fanouškům Slavie je to dobře," uvedl Jarolím. "Doufám, že by se od nich (Slavie) něco mohlo objevit, bylo by to příjemné překvapení," usmál se Jarolím.

První poločas diváci šance neviděli

Finále na poloprázdném stadionu v Teplicích začalo opatrně. Jablonecký Doležal pálil v úvodu jen do Šedy a na druhé straně odvrátil gólman Hrubý Kalabiškovu hlavičku. Poté se hrálo hlavně mezi oběma šestnáctkami a zajímavější akce přišly až těsně před přestávkou.

Dalekonosná rána mladoboleslavského Jánoše skončila těsně nad, na druhé straně upadl ve vápně Mingazov, sudí Hrubeš ale penaltu nenařídil. Už v nastavení první půle měla Mladá Boleslav první velkou šanci utkání. Na Ščukův centr si naskočil aktivní Kalabiška, ale Hrubý jeho hlavičku vyrazil na roh.

Boleslav rozhodla slepenými góly

Úvod druhého dějství byl ještě opatrnější než začátek zápasu, až přišla 71. minuta a rozhodující moment. Střídající Chramosta byl na hřišti necelé tři minuty, když ho kolmou přihrávkou vysunul do brejku Kalabiška a mladoboleslavský kanonýr s přehledem po zemi překonal Hrubého. Svým sedmým gólem potvrdil pozici nejlepšího střelce této sezony domácího poháru.

"Věděl jsem hned od začátku, že to dám levou nohou podle něj. A vyšlo to. Povedl se mi vstup do utkání. Nevím, jestli to je můj životní gól, ale jeden z těch důležitých. Nasměroval nás k vítězství v poháru, moc si ho vážím," řekl Chramosta. "Bohužel jsme nepokryli střídajícího Chramostu, který dostal vynikající míč a svoji šanci nekompromisně proměnil," dodal jablonecký trenér Zdenko Frťala.

Vyrovnat mohl Greguš, z dobré pozice ale pálil mimo. V 74. minutě Mladá Boleslav náskok pojistila. Rada zahrál přímý kop na hranici malého vápna, kam si naběhl Ščuk a z voleje překonal bezmocného Hrubého. Středočeši porazili Jablonec i ve třetím vzájemném duelu této sezony.

Finále MOL Cupu, fotbalového poháru FAČR v Teplicích:

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 2:0 (0:0)

Branky: 71. Chramosta, 74. Ščuk. Rozhodčí: Hrubeš - Hock, Pospíšil - Příhoda, Nenadál. ŽK: Jánoš, Kúdela, Šeda, Magera - Doležal. Diváci: 2543.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman (87. Pauschek) - Ščuk, Rada - Jánoš (68. Chramosta), Čermák, Kalabiška - Magera (90. Takács). Trenér: Jarolím.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Rossi, Hybš - Hübschman - Masopust, Greguš, Pospíšil (72. Trávník), Mingazov (78. Wágner) - Doležal (83. Mihálik). Trenér: Frťala.