Smutný Schweinsteigerův konec? Smlouva brzy vyprší a nabídky nepřicházejí

Lukáš Zahradník Lukáš Zahradník
23. 10. 2017 16:33
Skončí kariéra hvězdného německého fotbalisty Bastiana Schweinsteigera v pouhých 33 letech? Záložník týmu Chicago Fire pravděpodobně neprodlouží smlouvu v nynějším působišti, a jak sám přiznal, jinou nabídku zatím nedostal.
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger | Foto: Reuters

Chicago - Legendární německý fotbalový záložník Bastian Schweinsteiger je dost možná blízko konci kariéry. Po této sezoně MLS mu totiž v Chicagu skončí smlouva, a jak sám přiznal, nabídky na nová angažmá se mu zrovna nehrnou.

"Podepsal jsem na rok, protože jsem chtěl vědět, jak to půjde. V tuhle chvíli mám jen tuto smlouvu a žádné další nabídky. Uvidíme, co se stane," prohlásil Schweinsteiger pro Eurosport.

Jednou z možností, jak si kariéru prodloužit, by bylo prodloužit smlouvu s Chicagem, které má údajně na německého záložníka opci. Scweinsteiger ani klub se ale zatím k této možnosti kladně nevyjádřili.

Bývalé hvězdě Bayernu Mnichov i německé reprezentace je nyní 33 let. Během své kariéry odehrál za německou reprezentaci 120 zápasů, získal s ní titul mistra světa. Kromě Bayernu působil také v Manchesteru United, u Red Devils se ale příliš neprosadil, a tak se na začátku tohoto roku přestěhoval do MLS.

V dresu Fire letos odehrál 24 zápasů s bilancí tří branek a dvou asistencí. Se svým týmem se navíc může těšit na play-off, které začne v noci na pátek. Chicago v prvním kole narazí na New York Red Bull.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Lidé v říjnu utráceli více za oblečení, počítače, ale také za potraviny

Tržby obchodníků v říjnu zpomalily tempo meziročního růstu na 3,4 procenta ze zářijových revidovaných 7,1 procenta. Lidé utráceli více za oblečení, počítačovou techniku, ale také za potraviny. Naopak u čerpacích stanic se tržby za prodej pohonných hmot snížily o 0,3 procenta, šlo o druhý letošní pokles po květnu.

Tradičně nejrychleji rostl prodej zboží v e-shopech, tempo meziročního růstu ale zpomalilo ze zářijových 25,8 na 16,8 procenta. 

Letošní říjen měl o jeden pracovní den méně než loňský, po očištění o kalendářní vlivy byly tržby meziročně vyšší o 4,6 procenta. V meziměsíčním srovnání tržby stagnovaly.

Další zprávy