Messiho povedená trefa odvrátila porážku Argentiny s Mexikem

9. 9. 2015 9:38

Arlington - Díky parádní trefě Lionela Messiho remizovali fotbalisté Argentiny v přípravném utkání s Mexikem 2:2, i když ještě pět minut před koncem prohrávali o dva góly. Jeho spoluhráč z Barcelony Neymar se dvěma brankami podepsal pod vítězství Brazílie nad USA 4:1, přestože odehrál jen druhý poločas.

Messi si v 89. minutě zpracoval na prsou přihrávku Sergia Agüera z 25 metrů a střelou mezi nohy překonal brankáře Moisése Muňoze. Pro Messiho to byl 49. reprezentační gól, na argentinského rekordmana Gabriela Batistutu mu schází ještě sedm zásahů.

Mexičané podporovaní většinou z více než 82 tisíc diváků na stadionu v texaském Arlingtonu si vytvořili dvoubrankové vedení díky penaltě Javiera Hernándeze a gólu Hectora Herrery. O snížení se postaral Agüero, který v 85. minutě po chybě mexického gólmana zakončoval do prázdné branky.

"Mexiko dávalo góly, ale myslím, že jsme zápas měli pod kontrolou. Měli jsme další šance, které jsme neproměnili," řekl argentinský kouč Gerardo Martino, jehož svěřence čeká 5. října vstup do kvalifikace mistrovství světa proti Ekvádoru.

Brazílie vedla nad USA od deváté minuty díky Hulkovi, který se objevil v reprezentaci po roční odmlce. Neymar se po svém příchodu na hřiště poprvé prosadil po pěti minutách z penalty, když byl faulován ve vápně a proměnil penaltu. V 67. minutě přidal další gól a vylepšil svou bilanci na 46 branek v 67 zápasech za národní tým.