Messi zase řádil a Barcelona je krok od titulu

5. 5. 2013 23:37
Fotbalisté Barcelony porazili i díky dvěma gólům Lionela Messiho Betis Sevilla 4:2 a v čele tabulky si udrželi náskok 11 bodů před Realem Madrid.
Lionel Messi se raduje z jednoho ze svých dvou gólů
Lionel Messi se raduje z jednoho ze svých dvou gólů | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony porazili v 34. kole španělské ligy i díky dvěma gólům Lionela Messiho Betis Sevilla 4:2 a v čele tabulky si udrželi náskok 11 bodů před Realem Madrid. V příštím kole se již mohou radovat ze zisku mistrovského titulu.

Barcelona musela v duelu s Betisem dvakrát obracet nepříznivé skóre. Už ve druhé minutě katalánský klub prohrával po křížné střele Dorlana Pabóna.

Za pět minut vyrovnal Alexis Sánchez, který se trefil podruhé za sebou. Do kabin však odcházeli spokojenější hosté, kterým před přestávkou vrátil vedení Rubén Pérez.

Ve druhém poločase vyrovnal přesnou hlavičkou do odkryté branky David Villa, který prakticky vzápětí přepustil své místo na hřišti Messimu. Nejlepší hráč světa se prosadil z prvního kontaktu s míčem, když ho přesně zakroutil z přímého kopu do horního rohu branky gólmana Adriana.

Nejlepší ligový střelec v 71. minutě po přihrávce Alexise Sáncheze skóre uzavřel svým 46. gólem v tomto ročníku.

Betis zůstává sedmý, čtyři body od příčky zajišťující postup do Evropské ligy.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Mallorca - Levante 1:1 (7. Hemed - 42. Acquafresca), Zaragoza - Vallecano 3:0 (26. z pen. a 90. Apono, 51. Rodri), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:0 (12. vlastní Capdevila, 19. Coke, 23. Negredo), FC Barcelona - Betis Sevilla 4:2 (60. a 71. Messi, 9. Sánchez, 56. Villa - 2. Pabón, 43. Pérez).

1. FC Barcelona 34 28 4 2 105:37 88
2. Real Madrid 34 24 5 5 89:34 77
3. Atlético Madrid 34 21 6 7 58:27 69
4. San Sebastian 33 16 10 7 61:41 58
5. Valencie 34 16 8 10 58:50 56
6. Málaga 34 15 8 11 47:39 53
7. Betis Sevilla 34 14 7 13 51:54 49
8. FC Sevilla 34 13 7 14 52:47 46