Messi opět řádil, čtyřmi góly vyprovodil Arsenal z LM

6. 4. 2010 22:43
V semifinále čeká Barcelonu Inter Milán
Lionel Messi v úterý večer na Nou Campu kraloval
Lionel Messi v úterý večer na Nou Campu kraloval | Foto: Reuters

Barcelona - Především excelentní výkon Lionela Messiho v prvním poločase odvetného utkání čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Arsenalem rozhodl o úterním postupu katalánského klubu do semifinále této soutěže.

Argentinec zajistil svými čtyřmi góly v odvetě dvojutkání výhru Barcy 4:1 a při celkovém skóre 6:3 i postup do semifinále.

V něm se obhájce titulu v prestižní soutěži utká s Interem Milán, který v úterý večer vyřadil CSKA Moskva i díky výhře v odvetě po celkovém výsledku 0:2.

Barca vyučovala Arsenal. Ten pak vstal z mrtvých
VIDEO Brutální faul možná Rosického nepustí na Nou Camp

Barcelona, která v prvním utkání na Emirates Stadium vedla již 2:0 a nakonec jen remizovala 2:2, vstoupila i do odvety na Nou Campu dobře, v několika šancích se blýskal především Messi.

Jenže jako první udeřil dnes mnohem agresivněji hrající Arsenal. Po rychlém brejku se míč dostal k Walcottovi, ten nahrál Bendtnerovi a dánský reprezentant v osmnácté minutě nadvakrát prostřelil Valdéze.

Jenže neuběhly ani tři minuty a k Messimu se odrazil míč před velkým vápnem Arsenalu a Argentinec bravurně napálil míč do rohu Almuniovy branky.

Ve dvaatřicáté minutě nepolapitelný forvard navíc opět skóroval, když nejprve sám založil nebezpečnou akci a pak se dostal k odraženému balonu a prostřelil vyběhnuvšího gólmana.

Jenže to stále nebylo vše. O dalších pět minut později totiž Barcelona založila rychlý brejk a Argintenec tváří v tvář Almuniovi zvolil řešení á la Poborský a krásným padáčkem jej přehodil, čímž završil svůj čistý hattrick.

Ve druhém poločase tempo Barcy mírně opadlo, a tak se do šancí mohl dostat i Arsenal. Za „Kanonýry" měl příležitost na snížení i Tomáš Rosický, ale netrefil Valdézovu branku.

V 73. minutě navíc Bendtner nastřelil tyč a Arsenal se dál hrnul vpřed. Otevřené obrana „Kanonýrů" ale zvala k útoku ofenzivní hráče Barcelony.

Jednu z nabídnutých příležitostí pak dvě minuty před koncem využil opět Messi, který zahrál na „housličky" Almuniovi.

Barca se tak může těšit před semifinále s Interem i víkendovým šlágr španělské ligy, v němž jí na Santiago Bernabéu vyzve Real Madrid, z velice dobré formy.

Inter si pohlídal postup přes CSKA

Postup do semifinále si také pohlídal Inter Milán když se mu podařilo v úterý vyřadit ruské CSKA Moskva.

Sneijder právě vstřelil vítěznou branku.
Sneijder právě vstřelil vítěznou branku. | Foto: Reuters

O postupu týmu José Mourinha, jenž v osmifinále vyřadil Chelsea, rozhodla odveta na stadionu Lužniky, kde italský celek zvítězil stejně jako před týdnem doma 1:0.

Jedinou branku úterního zápasu vsítil z přímého kopu již v šesté minutě Wesley Sneijder, který tak zařídil celkové skóre dvojutkání 0:2.

CSKA přitom celý zápas bylo poměrně aktivní, ovšem do vyložených šancí se nedokázalo probojovat. Jednu z mála nadějnějších příležitostí zahodil ve dvacáté minutě český forvard Tomáš Necid.

Když byl pak v 49. minutě vyloučen po faulu na Eto ´a domácí Odiah, bylo jasné, že kýžené tři branky už ruský tým pravděpodobně nevstřelí a postup má Inter v kapse, což se také stalo.

Odvetná čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

CSKA Moskva - Inter Milán 0:1 (0:1)

Branka: 6. Sneijder. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). ČK: 49. Odiah (CSKA). První zápas 0:1, postupuje Inter.

FC Barcelona - FC Arsenal 4:1 (3:1)

Branky: 21., 37., 42. a 88. Messi - 19. Bendtner. Rozhodčí: Stark (Něm.). První zápas 2:2, postupuje Barcelona.