19. 4. 2010 22:55
ManCity - ManUnited 0:1, Wigan - Arsenal 3:2
Naděje Arsenalu na titul jsou mizivé
Naděje Arsenalu na titul jsou mizivé | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v předehrávce 35. kola Premier League na hřišti městského rivala ze City 1:0.

Díky gólu Paula Scholese ve třetí minutě nastavení snížili tři kola před koncem soutěže náskok Chelsea na čele tabulky na jeden bod.

Chelsea mohla znovu odskočit ve večerní dohrávce, ale prohrála na hřišti Tottenhamu 1:2, když jediný její gól dával Lampard až v samém záveru.

Tottenham pak využil zaváhání Citizens a dostal se v tabulce na čtvrté místo o dva body před svého soka. Oba týmy, které spolu na dálku bojují o předkolo Ligy mistrů, mají k dobru ještě jednu dohrávku.

United už potřetí v sezoně rozhodli derby v prodloužení

Pětatřicetiletý Scholes, který v pátek o rok prodloužil smlouvu, udržel šanci na čtvrtý titul United v řadě hlavičkou po ideálním Evrově centru za obranu. Brankář Citizens Given se za jeho umístěnou ranou jen ohlédl.

O třetí výhře v této sezoně v tradičním městském derby rozhodli United už potřetí v nastavení. V zářijovém ligovém duelu na domácím hřišti rozhodl o vítězství United 4:3 v šesté minutě nastavení Michael Owen.

V lednu pak United zásluhou gólu Waynea Rooneyho z druhé minuty nastavení vyhráli 3:1 v odvetě semifinále Ligového poháru a po úvodní prohře 1:2 postoupili do finále, které nakonec vyhráli.

Zajímavostí zápasu je skutečnost, že jej stejně jako v září rozhodoval sudí Martin Atkinson. Zástupci Citizens si přitom po zmíněném zápasu na Atkinsona stěžovali, že nastavil šest minut místo původních čtyř a United toho využili k rozhodující brance.

Terry potopil Chelsea

Z téměř jasné záležitosti se boj na čele tabulky stává znovu velkým dramatem. Napomohlo tomu zaváhání vedoucí Chelsea, která podlehla v londýnském derby na hřišti Tottenhamu.

Smutnící John Terry
Smutnící John Terry | Foto: Reuters

Aktivněji začali domácí a už v 15. minutě se jim to vyplatilo. Ruku Terryho oproti úternímu zápasu v Boltonu tentokrát rozhodčí postřehl a následný pokutový kop proměnil Defoe.

Chvíli před odchodem do kabin bylo týmu Petra Čecha ještě hůř. Po individuální akci zvýšil na 2:0 Bale.

Po změně stran se znovu "vyznamenal" kapitán Chelsea. Během tří minut dvakrát žlutě fauloval a musel předčasně pod sprchy. I proto se Blues už zmohli jen na snížení Lamparda v nastaveném čase.

Kolaps v závěru stál Arsenal vítězství

Těžko uvěřitelný kolaps mají za sebou fotbalisté Arsenalu. Ti vedli na hřišti Wiganu ještě deset minut před koncem 2:0, nicméně nakonec odjíždějí s prázdnou.

Smutnící hráči Arsenalu
Smutnící hráči Arsenalu | Foto: Reuters

Londýnský celek, který mohl po zaváhání Chelsea ještě usilovat o zisk mistrovského titulu totiž nakonec prohrál 2:3.

Kanonýřy dostal do vedení v závěru první půle Walcott a i na začátku druhého dějství se vše vyvíjelo podle plánu Arsena Wengera.

V osmačtyřicáté minutě totiž zvýšil hlavičkou Silvetre už na 2.0 a zdálo se, že se Arsenal dotáhne na vedoucí Chelsea na rozdíl tří bodů.

Jenže Wigan vykřesal jiskru naděje deset minut před koncem zásluhou Watsona a minutu před koncem hrací doby dokonce vyrovnal Titus Bramble. Fanoušci hostí nemohli uvěřit vlastním očím a mělo být ještě hůř.

V první minutě nastaveného času totiž dokonal obrat N´Zogbia. Arsenal tak ztrácí na čelo stále šest bodů a tři kola před koncem je jeho šance na titul dosti malá.

Liverpool se vrátil na šesté místo

Fotbalisté Liverpoolu porazili West Ham 3:0 a uchovali si teoretickou šanci na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Na čtvrtý Tottenham ale ztrácejí pět bodů, navíc mají odehráno o zápas víc.

Steven Gerrard
Steven Gerrard | Foto: Reuters

Jejichsoupeř, v jehož dresu odehrál celý zápas Radoslav Kováč, zůstává nadále ohrožen sestupem. Před osmnáctým Hullem má náskok tří bodů.

Liverpool se dostal brzy do dvoubrankového vedení zásluhou Benajuna a N'Goga, navíc soupeře do mnoha šancí nepouštěl. Když si v 59. minutě dali třetí gól hosté sami, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Kouč Rafael Benítez tak už mohl pomalu přemýšlet o čtvrtečním semifinále Evropské ligy, před nímž čeká celý tým kvůli kolapsu letecké dopravy zřejmě strastiplná cesta autobusem do Madridu.

Manchester City - Manchester United 0:1
Branka: 90.+3 Scholes

Birmingham - Hull 0:0

Blackburn - Everton 2:3