Mám spálit Messiho pas? Policista je kvůli žertu u soudu

ČTK ČTK
19. 1. 2016 15:26
U soudu ve Spojených arabských emirátech stanul policista, který si na video natočil pas Lionela Messiho a nabízel na síti, že by mohl dokument spálit.
Lionel Messi v Dubaji
Lionel Messi v Dubaji | Foto: Reuters

Dubaj - Nejmenovaný policista ze Spojených arabských emirátů stanul před dubajským soudem kvůli tomu, že si minulý měsíc natočil na mobil, jak drží pas fotbalové hvězdy Barcelony Argentince Lionela Messiho. Vše pak zveřejnil na aplikaci Snapshot, na které uživatelé veřejně sdílejí fotografie a videa. Hrozí mu trest za porušení Messiho práva na soukromí.

Podle státního deníku The National byl k videu přidán komentář "Mám pas spálit, nebo ho mám vrátit?" Podle obviněného policisty šlo ale o pouhý žert, k němuž měl svolení Messiho bodyguarda.

Messi v prosinci převzal v druhém největším emirátu SAE hlavní cenu v anketě Globe Soccer Awards, kterou pořádají evropské asociace fotbalových klubů a hráčských agentů. Navíc je ambasadorem Expa 2020 v Dubaji.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy