Lži o paruce? Messi vysoudil skoro dva miliony korun, věnoval je Lékařům bez hranic

ČTK ČTK
2. 11. 2017 15:33
Napsal lži o tom, že na světovém šampionátu hrál Lionel Messi s parukou a užíval doping, teď za to španělský deník La Razón musel zaplatit. Argentinský útočník Barcelony vysoudil téměř dva miliony korun, které věnoval na charitu.
Lionel Messi při mistrovství světa 2014
Lionel Messi při mistrovství světa 2014 | Foto: Reuters

Madrid - Argentinský fotbalista Lionel Messi věnoval charitativní organizaci Lékaři bez hranic 70 tisíc eur (asi 1,8 milionu korun). Částku třicetiletý útočník Barcelony dostal od španělského deníku La Razón jako odškodné za urážlivý článek. Informovala o tom agentura AP.

Messi se s novinami soudil od mistrovství světa v roce 2014. Po něm La Razón napsal, že pětinásobný nejlepší fotbalista světa na šampionátu v Brazílii nastupoval s parukou a na cestě do finále, v němž Argentina podlehla 0:1 Německu, užíval zakázaný nandrolon.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko. Spolupráce se zeměmi V4 je pro něj priorita

před 32 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy