Lüftner přestupem do milované Slavie dojal rodiče. Odmítl i skvělou nabídku z Itálie

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 12. 2016 13:27
Dvaadvacetiletý stoper Michael Lüftner z Teplic je novou posilou fotbalové Slavie. Ve čtvrtek ho klub oficiálně představil a má smlouvu až do června 2020. Novinářům přiznal, že Slavia byla odjakživa jeho srdečním klubem, takže rozhodování pro něho nebylo tak složité, i když měl další dvě zahraniční nabídky.
Michael Lüftner v dresu fotbalové jednadvacítky.
Michael Lüftner v dresu fotbalové jednadvacítky. | Foto: ČTK

Co rozhodlo o vašem přestupu do Slavie?

Předně nebyla ve hře jen Slavia, měl jsem nabídky od dalších dvou zahraničních klubů. Ale rozhodl jsem se pro Slavii, protože jsem slávista, byl to vždycky můj vysněný klub v lize, fandím jí, stál o mě trenér i vedení klubu. Absolvoval jsem s nimi pohovory, cítil jsem, že o mě mají velký zájem a to mě zlomilo. 

Kdo o vás tedy ještě měl zájem?

Jedna nabídka byla z Norska, druhá z Itálie. Bylo to hodně lákavé, jedna z těch nabídek až nadstandardní pro českého hráče, ale cítím, že jsem udělal takový krok, který je pro mě ideální. Ve Slavii je obrovská konkurence a před Eurem jsem úplně nechtěl měnit prostředí. Nechtěl jsem se učit nový jazyk, chtěl jsem zůstat doma.

Nebojíte se, že přes konkurenci ve Slavii do základní sestavy nedostanete?

Bude to náročný. Simon Deli je nejlepší stoper v české lize. Jirka Bílek je zase slávistická persona. S tím ale do toho jdu, že se chci o místo poprat. Nepřemýšlím tak, že bych ho nezískal. V Teplicích bych to měl asi snazší, ale když se dostanu do sestavy Slavie, bude ze mě lepší hráč. Trenér Šilhavý mi slíbil, že šanci dostanu, jen si to musím zasloužit.

Nerozmlouval vám angažmá trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička kvůli tomu, že se blíží Euro a potřebuje vás ve hře?

S Víťou Lavičkou jsem si dvakrát telefonoval a jednou jsem se s ním sešel osobně. A až jsem byl překvapený, jak mi ten přestup schválil. Dokonce byl s panem Šilhavým na schůzce, kde se o mně bavili. Takže žádná negativní reakce z jeho strany nepřišla. Přeje mi to a věří mi.

V Teplicích se s vámi rozloučili v dobrém?

Když přicházíte o hráče základní sestavy, což jsem v Teplicích byl, tak nejste rádi. Ale takový je život a dál bych to asi nechtěl komentovat.

Sám jste ze slávistické rodiny, co na váš přestup říkali rodiče?

Já jsem to ze začátku nechtěl vůbec říkat, až to budu mít nějak na papíře. Ale u jedné rodinné večeře už jsem se neudržel, řekl jsem to a maminka plakala, táta na to, jaký je tvrďák, byl taky dojatý.

Měl jste odmala nějaké slávistické fotbalové vzory?

Vzory ani ne. Já mám jediný vzor a to je Španěl Sergio Ramos, spíš se mi líbí slávistická historie nebo to, jak teď Slavia pracuje a co chce všechno dokázat. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy