Lüftner přestupem do milované Slavie dojal rodiče. Odmítl i skvělou nabídku z Itálie

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 12. 2016 13:27
Dvaadvacetiletý stoper Michael Lüftner z Teplic je novou posilou fotbalové Slavie. Ve čtvrtek ho klub oficiálně představil a má smlouvu až do června 2020. Novinářům přiznal, že Slavia byla odjakživa jeho srdečním klubem, takže rozhodování pro něho nebylo tak složité, i když měl další dvě zahraniční nabídky.
Michael Lüftner v dresu fotbalové jednadvacítky.
Michael Lüftner v dresu fotbalové jednadvacítky. | Foto: ČTK

Co rozhodlo o vašem přestupu do Slavie?

Předně nebyla ve hře jen Slavia, měl jsem nabídky od dalších dvou zahraničních klubů. Ale rozhodl jsem se pro Slavii, protože jsem slávista, byl to vždycky můj vysněný klub v lize, fandím jí, stál o mě trenér i vedení klubu. Absolvoval jsem s nimi pohovory, cítil jsem, že o mě mají velký zájem a to mě zlomilo. 

Kdo o vás tedy ještě měl zájem?

Jedna nabídka byla z Norska, druhá z Itálie. Bylo to hodně lákavé, jedna z těch nabídek až nadstandardní pro českého hráče, ale cítím, že jsem udělal takový krok, který je pro mě ideální. Ve Slavii je obrovská konkurence a před Eurem jsem úplně nechtěl měnit prostředí. Nechtěl jsem se učit nový jazyk, chtěl jsem zůstat doma.

Nebojíte se, že přes konkurenci ve Slavii do základní sestavy nedostanete?

Bude to náročný. Simon Deli je nejlepší stoper v české lize. Jirka Bílek je zase slávistická persona. S tím ale do toho jdu, že se chci o místo poprat. Nepřemýšlím tak, že bych ho nezískal. V Teplicích bych to měl asi snazší, ale když se dostanu do sestavy Slavie, bude ze mě lepší hráč. Trenér Šilhavý mi slíbil, že šanci dostanu, jen si to musím zasloužit.

Nerozmlouval vám angažmá trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička kvůli tomu, že se blíží Euro a potřebuje vás ve hře?

S Víťou Lavičkou jsem si dvakrát telefonoval a jednou jsem se s ním sešel osobně. A až jsem byl překvapený, jak mi ten přestup schválil. Dokonce byl s panem Šilhavým na schůzce, kde se o mně bavili. Takže žádná negativní reakce z jeho strany nepřišla. Přeje mi to a věří mi.

V Teplicích se s vámi rozloučili v dobrém?

Když přicházíte o hráče základní sestavy, což jsem v Teplicích byl, tak nejste rádi. Ale takový je život a dál bych to asi nechtěl komentovat.

Sám jste ze slávistické rodiny, co na váš přestup říkali rodiče?

Já jsem to ze začátku nechtěl vůbec říkat, až to budu mít nějak na papíře. Ale u jedné rodinné večeře už jsem se neudržel, řekl jsem to a maminka plakala, táta na to, jaký je tvrďák, byl taky dojatý.

Měl jste odmala nějaké slávistické fotbalové vzory?

Vzory ani ne. Já mám jediný vzor a to je Španěl Sergio Ramos, spíš se mi líbí slávistická historie nebo to, jak teď Slavia pracuje a co chce všechno dokázat. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

Další zprávy