Novinky ve Slavii: Přichází Lüftner, Barák prodloužil smlouvu, Eden by mohl být Bicanův

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 12. 2016 10:53
Fotbalisté Slavie mají v kabině novou posilu. Je jí obránce Michael Lüftner, který přichází z Teplic. Klub ale oznámil další novinky, záložník Antonín Barák prodloužil smlouvu až do roku 2020. Stadion by navíc mohl už v příštím květnu nést jméno po legendárním kanonýrovi Josefu Bicanovi.
Slavii posílil Michael Lüftner z Teplic
Slavii posílil Michael Lüftner z Teplic | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Ve fotbalové Slavii je před Vánoci rušno. Klub ve čtvrtek oznámil příchod nové posily, dvaadvacetiletého obránce Michaela Lüftnera z Teplic, prodloužení smlouvy s Antonínem Barákem do roku 2020 a také plán pojmenovat v květnu příštího roku stadion v Edenu po legendě sešívaných Josefu Bicanovi.

Hlavním tématem tiskové konference byl příchod mladého reprezentanta, který podepsal smlouvu do konce června 2020. "Měl jsem ještě dvě nabídky ze zahraničí, ale chci hrát za Slavii, chci se zlepšovat a posouvat jako hráč, vím, že tady bude o dvě stě procent těžší se dostat do základní sestavy než v Teplicích, ale je to pro mě dobré, abych se posouval," řekl na tiskové konferenci sám Lüftner.

Šéf klubu Jaroslav Tvrdík navíc potvrdil, že by Slavii v nejbližší době měli posílit ještě dva zkušení hráči, odmítl ale potvrdit, zda jde o dvě spekulovaná jména, tedy Přemysla Kováře a norského obránce Per-Egil Floa.

"Praxe nás naučila, že není dobré oznamovat něco, co ještě není úplně dotažené, ale je to na dobré cestě," usmál se Tvrdík.

Ne zcela konkrétně se ke jménu Floa vyjádřil i Pavel Zíka, šéf agentury Global Sports: "Mohu potvrdit jediné. A sice, že na příchodu jednoho vysoce kvalitního norského hráče do české ligy intenzivně pracujeme."

Další změnou ve Slavii je prodloužení smlouvy reprezentačnímu záložníkovi Antonínu Barákovi. "Jeho výkonnost se zvedla, dostal se do národního týmu, což je odměna za jeho práci. Proto jsme jeho úvodní smlouvu ukončili a vytvořili novou do roku 2020," prozradil generální ředitel klubu Martin Krob.

Slavia také oznámila, že chystá novinky v souvislosti se stadionem v Edenu. V první řadě chce v jeho útrobách zřídit muzeum s historickými relikviemi klubu a hlavně uctít památku legendárního kanonýra Josefa Bicana tím, že po něm v květnu příštího roku pojmenuje stadion v Edenu.

"Do té doby ještě musíme dotáhnout jednání o našem úplném vlastnictví stadionu v Edenu, navíc potřebujeme souhlas rodiny Pepiho Bicana, ale letos uplynulo 15 let od jeho úmrtí a rádi bychom mu tímto vzdali hold," dodal Tvrdík.

 

Právě se děje

Další zprávy