Liverpool zaskočil v LM Barcelonu

ČTK, SportPlus
21. 2. 2007 22:38
Praha - V osmifinále fotbalové Ligy mistrů prohrála Barcelona s Liverpoolem, brankář Čech po 894 minutách dostal gól, ale Chelsea vyrovnala. Uvnitř: Galerie
Deco z Barcelony (v červenomodrém) dává gól do sítě liverpoolského Pepe Reiny (vpravo) Nezabránil mu v tom ani bránící Jamie Carragher (vlevo). | Foto: Reuters

Český reprezentační gólman Petr Čech v prvním osmifinálovém zápase inkasoval v Portu už ve 12. minutě, ale potom se střelecky prosadil Andrej Ševčenko, který hned po čtyřech minutách srovnal na 1:1.

Čech na stadionu Dragao lovil míč ze sítě dřív, než si na něj pořádně sáhl. V době, kdy hosté hráli bez ošetřovaného stopera Terryho, zaskočila českého brankáře skákavá a lehce tečovaná Meirelesova střela z 18 metrů.

• BettingCentrum.cz
    Vše pro sázkaře - všechny výsledky Chelsea v této sezoně najdete ZDE

Zraněný Terry už se na trávník nevrátil, ale anglický mistr se tím nenechal zlomit. Nizozemec Robben, který ho vystřídal, okamžitě připravil pro Ševčenka vyrovnání. Pro Ukrajince to byl už 45. gól v Lize mistrů, ale teprve druhý ve službách Chelsea.

Čech pak sváděl velké souboje především s Quaresmou, dvě jeho šance zneškodnil, potřetí ho zachránilo břevno. Tlak Porta narůstal a trenér hostí José Mourinho trnul, že mu klub, který v roce 2004 přivedl až na evropský trůn, připraví porážku.

Brankář Chelsea Petr Čech dostává žlutou kartu od sudího Massimoa Busaccy v zápase Ligy mistrů v Portu. | Foto: Reuters

Ale strhnout vedení na svou stranu mohla i Chelsea, jenže Drogba místo šestého gólu v soutěži trefil jen tyč. V druhém poločase se na trávníku objevil ještě jeden Čech, slovenský nositel tohoto příjmení v obraně Porta.

Barcelona doma překvapivě podlehla Liverpoolu, který dokázal otočit nepříznivý stav a vítězstvím 2:1 si vytvořil před odvetou skvělou pozici.

Skóre otevřel už ve 14. minutě Deco. Nejmenší muž na trávníku Nou Campu využil toho, že na něj liverpoolská obrana u tyče zapomněla, a dal gól hlavou, což se mu moc často nestává.

Ještě do přestávky však Walesan Bellamy také hlavou vyrovnal a čtvrt hodiny před koncem souboje dvou vítězů předchozích ročníků dokonal největší překvapení osmifinálových utkání John Arne Riise.

Inter Milán má sice v italské lize rekordní šňůru 16 vítězství a i ve středu v Lize mistrů nad Valencií dvakrát vedl, ale nakonec se musel spokojit s remízou 2:2. Argentinec Cambiasso zařídil Interu vedení, ale vzápětí kvůli zranění odstoupil.

Po přestávce poslal Villa z přímého kopu nechytatelnou střelu a bylo vyrovnáno. Brazilec Maicon sice znovu rozjásal diváky na San Siru, ale čtyři minuty před koncem Silva stanovil konečný výsledek 2:2.

V Římě se diváci gólu nedočkali. Lyonský trenér Gérard Houllier nasadil odvážně hned tři útočníky, ale na Milana Baroše ani tak místo nezbylo.

Přednost dostalo trio Govou, Fred, Malouda, český útočník přišel až na poslední čtvrthodinu, ale ani on bezbrankovou rovnováhu nezměnil. Římané se do vyřazovací fáze dostali vůbec poprvé, ale v odvetě za dva týdny to budou mít hodně těžké.

Výsledky:
Porto - Chelsea 1:1 (1:1)
Branky: 12. Meireles - 16. Ševčenko. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 45.000.

AS Řím - Lyon 0:0
Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 40.000.

Barcelona - Liverpool 1:2 (1:1)
Branky: 14. Deco - 43. Bellamy, 74. Riise. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 95.000.

Inter Milán - Valencie 2:2 (1:0)
Branky: 29. Cambiasso, 76. Maicon - 64. Villa, 86. Silva. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). Diváci: 30.000.