Lígr druhé ligy z Žižkova poprvé v sezoně prohrál

22. 9. 2012 13:00
Pražský celek, který v sedmi předchozích zápasech dostal jediný gól, podlehl v Sokolově 0:3 a může přijít o první místo.
Fotbalisté Žižkova dosud v sezoně dostali jediný gól, v Sokolově inkasovali třikrát už za poločas | Foto: Eduard Erben

Sokolov - Fotbalisté Viktorie Žižkov v druhé lize poprvé prohráli.

Premiérové vítězství si v druhé lize připsali fotbalisté Bohemians Praha. Na svém hřišti 3:2 celek Mostu, přestože s ním dvakrát prohrávali.

Svěřenci trenéra Jaromíra Jindráčka tak vkročí do druhé poloviny podzimní části jako jediný neporažený tým soutěže.

Fotbalisté Ústí nad Labem zvítězili v osmém kole druhé ligy v Pardubicích 2:1 a v tabulce s východočeským nováčkem srovnali krok.

Oba týmy nyní mají po deseti bodech.

Sokolov dal všechny góly v první půli

Domácí tým se dostal do vedení v 15. minutě, kdy si na Dvořákův centr po rohovém kopu naskočil Vondráček a hlavičkou ke vzdálenější tyči rozjásal sokolovské diváky poprvé.

V 25. minutě to bylo už o dvě branky, když aktivní Dvořák vysunul Hrubého, který přehodil vyběhnuvšího Boháče.

Potřetí se domácí prosadili pár vteřin před koncem poločasu, když centr Hrubého proměnil Čada hlavou v další sokolovský gól.

Sokolov - Žižkov 3:0 (3:0)

Branky: 15. Vondráček, 25. Hrubý, 45. Čada.

Pardubice - Ústí nad Labem 1:2 (0:1)

Branky: 55. Javůrek - 1. Peterka, 81. Volek.

Bohemians Praha - Most 3:2 (1:1)

Branky: 45. Fenyk, 76. Penc, 78. Janda - 23. Lafrance, 61. Mujagič.

1. Žižkov 8 6 1 1 13:4 19
2. Znojmo 8 5 2 1 11:6 17