Schick trefil břevno, Hložek tyč. Přesto nakonec Leverkusen udolal Atlético 2:0

13. 9. 2022 20:48
Fotbalisté Leverkusenu vyhráli v Lize mistrů 2:0 nad Atlétikem Madrid, přestože čeští reprezentanti v dresu německého klubu své velké šance nevyužili.
Patrik Schick (v červeném) sice překonal brankáře, míč do sítě ale nedopravil. Přesto Leverkusen nakonec porazil Atlético. | Foto: Reuters

Po bezbrankové půli se Bayer do soupeře po přestávce pořádně opřel. Ve 49. minutě se skvěle prodral do šance Schick, překonal gólmana, jenže míč se odrazil od břevna.

Našel si ho však Hložek, hlavičku ovšem nasměroval jen do tyče, přestože měl většinu branky úplně odkrytou…

V 71. minutě Schick nevypustil zdánlivě ztracený míč a byl v další příležitosti. Opět si poradil s gólmanem, jenže než stihl poslat balon do sítě, ukopl ho Felipe na roh.

Vítězství Leverkusenu tak nakonec zařídili jiní. Frimpong, který v 69. minutě nahradil Hložka, našel v 84. minutě ve vápně Andricha a ten z první střelou k tyči otevřel skóre.

Frimpong si vzápětí připsal další gólovou asistenci, když vybídl parádní přihrávkou Diabyho k potvrzení výhry. Akci perfektním obranným zákrokem rozjel Schick.

Stejný průběh, stejný výsledek i stejného vítěze měl také druhý německo-španělský souboj večera. Ve šlágru porazil Bayern Mnichov doma 2:0 Barcelonu po rovněž bezbrankovém poločase.

Duel nabídl velký návrat útočníka Roberta Lewandowského, jenž před sezonou opustil bavorský celek po osmi letech. Hvězdný kanonýr měl v první půli dvě velké šance a Barcelona byla lepším týmem, po pauze se ale role otočily.

Bayern rozhodl dvěma "slepenými" góly v 50. a 54. minutě. Nejprve se trefil po rohu Hernández a druhý zásah přidal po individuální akci Sané. Po hodině hry trefil Pedri tyč, Katalánci už ale utkání nezdramatizovali. Bayern porazil Barcelonu popáté za sebou.

Stoprocentním lídrem skupiny B jsou Bruggy, které uspěly překvapivě vysoko 4:0 v Portu. Skóre uzavřel norský útočník Antonio Nusa, jenž se ve věku 17 let a 189 dní stal nejmladším střelcem při debutu v Lize mistrů.

Liverpool poslal do vedení Salah, ve 24. minutě ale srovnal nekompromisní ránou pod břevno Kudus. "Reds" prohráli před týdnem 1:4 v Neapoli a dlouho to vypadalo, že neuspějí ani v druhém duelu skupiny, v 89. minutě ale vysvobodil favorita hlavou Matip. Kouč Jürgen Klopp vyhrál i páté utkání proti Ajaxu v milionářské soutěži.

Sporting Lisabon zvládl i druhé utkání, o výhře 2:0 nad Tottenhamem rozhodl dvěma góly v závěru. V 90. minutě se trefili střídající Paulinho a v nastavení Arthur Gomes.

Portugalský celek navázal na úvodní triumf na hřišti Frankfurtu, navíc stále neinkasoval. Tottenham naopak po domácí výhře nad Marseille poprvé ztratil. Ve druhém utkání skupiny D prohrála Marseille 0:1 s Frankfurtem.

Fotbalová Liga mistrů - 2. kolo:

Skupina A:

Liverpool - Ajax Amsterdam 2:1 (1:1)

Branky: 17. Salah, 89. Matip - 27. Kudus. Rozhodčí: Dias (Portug.).

1. Ajax Amsterdam 2 1 0 1 5:2 3
2. Neapol 1 1 0 0 4:1 3
3. Liverpool 2 1 0 1 3:5 3
4. Rangers 1 0 0 1 0:4 0

Skupina B:

Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 2:0 (0:0)

Branky: 84. Andrich, 87. Diaby. Rozhodčí: Oliver (Angl.).

FC Porto - FC Bruggy 0:4 (0:1)

Branky: 15. Jutglá z pen, 47. Sowah, 52. Skov Olsen, 89. Nusa. Rozhodčí: Sidiropulos (Řec.).

1. Bruggy 2 2 0 0 5:0 6
2. Leverkusen 2 1 0 1 2:1 3
3. Atlético Madrid 2 1 0 1 2:3 3
4. FC Porto 2 0 0 2 1:6 0