Slavia si zahraje o Ligu mistrů s Midtjyllandem. Nikósii vystříleli postup Češi

Aktualizováno 16. 9. 2020 22:59
Fotbalisté Slavie Praha se utkají o účast v základní skupině Ligy mistrů s Midtjyllandem. Rozhodlo o tom dnešní utkání třetího předkola, v němž si dánský mistr poradil na svém hřišti 3:0 s Young Boys Bern.
Fotbalisté Slavie v zápase Ligy mistrů proti Dortmundu.
Fotbalisté Slavie v zápase Ligy mistrů proti Dortmundu. | Foto: Reuters

Kvůli koronaviru se třetí předkolo Ligy mistrů hrálo na jedno utkání, závěrečné čtvrté předkolo už bude i s odvetami. Slavia začne dvojzápas 22. září doma v Edenu, odveta bude o týden později v Dánsku.

Midtjylland se v souboji se švýcarským mistrem prosadil až po změně stran. V 51. minutě poslal Anders Dreyer ze standardní situace ostrý centr do vápna a míč si do vlastní sítě srazil bránící Lefort. O 11 minut později využil Dreyer už sám zpětnou přihrávku před bránu a zblízka zakončil. Pojistku přidal v závěru Awer Mabil.

Bern přišel o sérii 11 soutěžních vítězství. Midtjylland naopak částečně napravil nevydařený vstup do ligové soutěže, v níž v úvodním kole podlehl 0:2 Sönderjyske.

K postupu Omonie Nikósie přes CZ Bělehrad výrazně přispěli čeští fotbalisté. Michael Lüftner dal jediný gól kyperského šampiona v základní hrací době a po remíze 1:1 rozhodl následný penaltový rozstřel postupovou trefou na 4:2 jeho spoluhráč Jan Lecjaks. Omonia se v dalším kole utká s Olympiakosem Pireus.

Lüftner otevřel i s trochou štěstí skóre v 31. minutě po rohovém kopu. Míč se z kopačky Jordiho Gómeze snesl na tyč, od které se odrazil do hlavy českého stopera a následně do sítě. Srbský šampion, za něhož nastoupil i bývalý sparťanský záložník Guélor Kanga, v nastaveném čase první půle srovnal zásluhou Mirka Ivaniče.

Další branka už nepadla ani v prodloužení, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. V něm byli domácí neomylní, naopak na druhé straně neproměnili Falcinelli a Degenek. Na Crvenou zvezdu tak čeká jen základní skupina Evropské ligy.

3. předkolo fotbalové Ligy mistrů - mistrovská část:

Omonia Nikósie - Crvena zvezda Bělehrad 1:1 po prodl. (1:1, 1:1), pen. 4:2, Ferencváros Budapešť - Dinamo Záhřeb 2:1 (1:1), Maccabi Tel Aviv - Dinamo Brest (Běl.) 1:0 (0:0), Karabach (Ázerb.) - Molde (Nor.) 0:0 po prodl., pen. 5:6, Midtjylland (Dán.) - Young Boys Bern 3:0 (0:0).

2. předkolo fotbalové Evropské ligy:

Progrés Niederkorn (Luc.) - Tilburg 0:5, Hammarby - Lech Poznaň 0:3, B36 Tórshavn (Faer. ostr.) - The New Saints (Wales) 2:2 po prodl. (1:1, 0:0), pen. 5:4.