Finále Ligy mistrů: Kouč ve vzduchu, červená záře nad Liverpoolem a půvabná výtržnice

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp se po vítězství ve finále Ligy mistrů proletěl vzduchem nad hlavami svých svěřenců
Po vítězství 2:0 na Tottenhamem se Reds radovali pošesté ze zisku nejcennější evropské klubové trofeje.
Skóre utkání otevřel už ve druhé minutě Muhammad Salah z penalty.
Úpornou bitvu trochu odlehčila blondýnka, která během první půle vběhla na hřiště.
Pořadatelé měli práci spoře oděnou dívku chytit, ale nakonec putovala do zákulisí stadionu Wanda Metropolitano.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
2. 6. 2019 0:07
Prohlédněte si fotografie ze sobotního finále Ligy mistrů, v němž fotbalisté Liverpoolu v Madridu porazili Tottenham 2:0.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy