Lídři Barca ani Atlético nezaváhali, Real je o bod třetí

26. 1. 2014 21:52
Fotbalisté Barcelony a Atlética odolali tlaku Realu Madrid a zvládli svá utkání 21. kola španělské ligy. Katalánci zdolali Málagu 3:0 a vedou dál o skóre před Atléticem, které porazilo 4:2 Vallecano.
Fotbalisté Barcelony se radují z jedné ze tří branek do sítě Málagy. Výhra je vrátila zpět do čela španělské ligy. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony a Atlética Madrid odolali tlaku Realu Madrid a zvládli svá dnešní utkání 21. kola španělské ligy. Katalánci zdolali Málagu 3:0 a vedou dál o skóre před Atléticem, které porazilo 4:2 Vallecano.

Třetí "Bílý balet", který byl v čele od sobotního triumfu 2:0 nad Granadou, ztrácí na vedoucí duo nadále bod.

Atlético hodilo Barce rukavici...

Atlético sice zásluhou Davida Villy a Ardy Turana dvakrát skórovalo už v první půlhodině, na stadionu Vallecas ale nezažívalo pohodový zápas. V jedenácté minutě brankář Thibault Courtois zneškodnil penaltu Jonathana Viery, který pak ve 40. minutě po pohledné akci přece jen snížil na 1:2.

Domácí Rayo se rozehrálo, ale jeho snahu těsně před poločasem utnul třetí trefou Atlética Turan. Po změně stran navýšil na 4:1 náskok favorita vlastní brankou Saúl Ňíguez, Rayo okamžitě odpovědělo snížením Joaquína Larriveyho, ale víc už duel zdramatizovat nestihlo.

... a ta jí zvedla

Barcelona nastoupila do domácího duelu s Málagou až po utkání Atlética, ale pád z čela tabulky, kde po dnešním triumfu stráví již 59. ligové kolo v řadě, nepřipustila a odpověděla také ziskem tří bodů.

Ve 40. minutě rozhodl o jejím triumfu po rohovém kopu stoper Gerard Piqué, po přestávce zvýraznili skóre po typických kombinacích Katalánců Pedro Rodríguez a Alexis Sánchez. Barcelona tak stejně jako Atlético napravila dvě remízy z předchozích zápasů.

Bilbao si smslo na Osasuně

Bilbao rozstřílelo Pamplonu 5:1 a díky třetí výhře za sebou si vylepšilo pozici v boji o Ligu mistrů. Osasuna sice dokázala zásluhou Emiliana Armenterose rychle odpovědět na vedoucí gól soupeře, o který se postaral ve třetí minutě Markel Susaeta, v 16. minutě ale už znovu prohrávala po trefě Aritze Adurize.

Ve druhé půli pak Athletic přidal další tři branky zásluhou Adurize, Ibaie Gómeze a Kikeho Soly. Baskové svého soupeře z nedaleké Navarry porazili počtvrté za sebou a pátému Villarrealu se na čtvrtém místě tabulky vzdálili na pět bodů.