Liberec v poháru šesti góly do poločasu deklasoval Znojmo

28. 10. 2014 18:10
Fotbalisté Liberce deklasovali v úvodním utkání osmifinále Poháru FAČR druholigové Znojmo 6:0.
Fotbalisté Libererce
Fotbalisté Libererce | Foto: CPA Eduard Erben

Liberec - Fotbalisté Liberce deklasovali v úvodním utkání osmifinále Poháru FAČR druholigové Znojmo 6:0 a vítězně se naladili na nadcházející podještědské derby s Jabloncem. Slovan dal všechny branky už v první půli, dvakrát se trefili Josef Šural a Martin Frýdek. Odveta, která už bude nejspíš jen formalitou, se hraje na jihu Moravy příští středu.

Liberec je v ligové tabulce až dvanáctý a k Evropské lize tak má momentálně blíž z domácího poháru. I proto slovenský trenér Samuel Slovák postavil nejsilnější možnou sestavu, pouze v brance dal šanci náhradníkovi Lukáši Hroššovi.

Slovan proti osmému celku druhé nejvyšší soutěže, který na jaře sestoupil z ligy, od začátku dominoval. Do dvanácté minuty šli domácí třikrát sami na branku a dva úniky proměnili, když se trefili Šural s Frýdkem.

Druhý jmenovaný v 29. minutě propálil hostujícího gólmana znovu, pak potrestal chybu ve znojemské defenzivě Pavelka. Do pauzy přidal pátý gól z penalty kapitán Fleišman a šestou trefu Šural.

Liberec tak ještě do přestávky vyrovnal svou nejvyšší výhru v sezoně z 6. ligového kola proti Ostravě, která byla rekordním triumfem Slovanu v samostatné lize. V druhé půli už další gól nepadl, Severočechy ale mohlo před derby s Jabloncem těšit, že na poslední půlhodinu poprvé po dlouhém zranění nastoupil záložník Marek Jarolím.

Úvodní utkání osmifinále fotbalového Poháru FAČR:

Slovan Liberec - 1. SC Znojmo 6:0 (6:0)

Branky: 7. a 45. Šural, 12. a 29. Frýdek, 32. Pavelka, 42. Fleišman z pen. Rozhodčí: Jech. Diváci: 1250.

Sestava Liberce: Hroššo - Mudra, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Obročník, Pavelka (58. M. Jarolím) - Delarge (64. Hadaščok), Ďubek, Frýdek - Šural (74. Soungole). Trenér: Slovák.