Liberec proti Teplicím uspěl. Tři body trefil Dočkal

Red Spo
18. 8. 2008 21:51
FC Slovan Liberec - FK Teplice 1:0 (0:0)
Hráči Slovanu Liberec děkují fanouškům za podporu v celé letošní sezóně. Jejich klub skončil na šestém místě ligové tabulky. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Fotbalisté Liberce zvítězili v pondělní dohrávce 3. kola Gambrinus ligy nad Teplicemi 1:0 a nechali tak zapomenout na poslední výpadek z druhého předkola Poháru UEFA, kdy překvapivě prohráli se Žilinou.

Večerní střetnutí rozhodl jedinou brankou záložník Bořek Dočkal, který těžil z dobré týmové akce svých spoluhráčů.

Necelé čtyři tisíce diváků viděly na stadionu U Nisy zpočátku velmi bojovný duel, kde se první výrazná šance narodila až v osmnácté minutě.

Chorvatský útočník ve službách Liberce Andrej Kerič však svou hlavičkou gólmana Belice nepřekonal.

V dresu hostujícího týmu byl v první půli nejvíce vidět Aidin Mahmutovič. Jeho únik ze sedmadvacáté minuty však nejprve vychytal Hauzr a podobně si liberecký brankář vedl i proti jeho střele o minutu později.

Rozhodnutí proto přišlo krátce před hodinou hry. Přihrávka domácího Dittricha přešla přes Andreje Keriče až k nabíhajícímu Dočkalovi, a ten sám před Belicem už nezaváhal.

Inkasovaná branka hosty však nikterak k výrazné aktivitě nevyburcovala. Jedinou příležitost na vyrovnání měl osmnáct minut před koncem Tomáš Jun, ale z otočky vysoko přestřelil.

Liberec tak má po třetím kole na svém kontě již šest bodů. Teplice zůstávají na třech.