Leverkusen poprvé prohrál. Gólem exslávisty Tavarese

7. 3. 2010 18:38
Norimberk - Leverkusen 3:2, Hoffenheim - Mohuč 0:1

Norimberk - Fotbalistům Leverkusenu už nepatří přídomek "neporazitelní".

Ve 25. kole německé bundesligy prohráli přestřelku v Norimberku 2:3.

Přestože se na pomezí obou poločasů domácí vybudovali už tříbrankové vedení, dokázal Leverkusen snížit až na rozdíl jediného gólu. Ten třetí, který vstřelil exslávista Tavares, však už dorovnat nedokázali.

Po devíti ligových prohrách za sebou bodovali v německé nejvyšší soutěži fotbalisté Hannoveru, kteří se po výhře 2:1 nad domácím Freiburgem posunuli na patnácté, nesestupové místo.

Všechny branky padly v rozmezí deseti minut druhého poločasu.

Hosty, v jejichž dresu odehrál první poločas záložník Jiří Štajner, poslal do vedení po hodině hry Brazilec Élson. Marocký záložník Abdessadki sice o sedm minut později vyrovnal, ale zápas rozhodl za další tři minuty vlastním gólem domácí útočník Cissé.

Vedoucí Bayern Mnichov remizoval 1:1 v Kolíně nad Rýnem a prodloužil ligovou neporazitelnost na osmnáct zápasů. Skóre otevřel po půlhodině bývalý útočník Bayernu Podolski, který se v domácí soutěži trefil teprve podruhé v sezoně.

Alespoň bod zajistil hostům v 58. minutě záložník Schweinsteiger.

Ivica Olič slaví gól do sítě Juventusu
Ivica Olič slaví gól do sítě Juventusu | Foto: Sport

Na druhé místo se posunulo Schalke, které vyhrálo na hřišti Frankfurtu vysoko 4:1. Dvoubrankové vedení zajistilo hostům duo Matip - Höwedes už během úvodní čtvrthodiny.

Nejlepší střelec Frankfurtu Meier sice v druhé půli snížil, ale chorvatský záložník Rakitič a útočník Kuranyi v závěru pojistili dvěma góly hostům vítězství.

Německý reprezentant Kuranyi se třináctou trefou v sezoně dotáhl na lídra tabulky střelců Kiesslinga z Leverkusenu. Závěrečných osm minut odehrál v domácím dresu útočník Martin Fenin, který si po dlouhodobém zranění zahrál poprvé od listopadu minulého roku.

Souboj čtyř českých fotbalistů skončil lépe pro Davida Jarolíma a Davida Rozehnala, jejichž Hamburk doma porazil poslední Herthu Berlín s Jaroslavem Drobným a Romanem Hubníkem v sestavě 1:0.

Jedinou branku zápasu vstřelil pět minut po přestávce krajní záložník Jansen, který přerušil dvouzápasovou ligovou sérii HSV bez vstřelené branky a pojistil mu čtvrtou příčku.

Úřadující mistr Wolfsburg porazil na svém stadionu Bochum 4:1 a po třetí ligové výhře za sebou se posunul na deváté místo. "Vlci" sice od 28. minuty prohrávali, ale v druhém poločase skóre otočili čtyřmi brankami. Dvakrát se prosadil bosenský kanonýr Džeko, po jedné brance přidali střídající fotbalisté Martins a Santana.