Lecjaks: Doufám, že smůlu proti Spartě konečně protrhnu

Lecjaksův Bern i Sparta zbrojí na souboj o evropské body
Čtyřiadvacetiletý fotbalista hraje v Bernu od července 2011 a loni hostoval v Norsku ve Valerenze.
Teď by rád na Letné zlomil svoje sparťanské prokletí.
Během působení v Plzni nastoupil proti Spartě v české nejvyšší soutěži třikrát a ani jednou nevyhrál.
Připsal si jednu remízu a dvě prohry, obě na Letné.
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 10. 2014 21:10
Tři zápasy, žádná výhra. Taková je bilance Jana Lecjakse v zápasech proti fotbalistům pražské Sparty. Čtyřiadvacetiletý levý bek Young Boys Bern však věří, že bídnou bilanci nyní prolomí.

Praha - Tři zápasy, žádná výhra. Taková je bilance Jana Lecjakse v zápasech proti fotbalistům pražské Sparty. Čtyřiadvacetiletý levý bek Young Boys Bern však před čtvrtečním zápasem Evropské ligy na Letné věří, že bídnou bilanci, kterou proti Spartě měl ještě jako hráč Plzně, nyní utne. 

Do Česka se někdejší reprezentant do 23 let vrací po dlouhých čtyřech letech, které strávil v Anderlechtu, Oslu a Bernu, a proto se bude chtít českým fanouškům ukázat.

"Je to pro mě hodně speciální, vždyť je to po čtyřech letech můj první návrat domů. Na Spartě jsem navíc začínal profesionální kariéru, hrál jsem tady první zápas, takže se moc těším a jsem zvědavý, jak to proběhne," přiznal plzeňský odchovanec na středeční tiskové konferenci.

Honzo, co říkáte na statistiku proti Spartě? Ze tří zápasů jste s Plzní uhrál proti Letenským jediný bod...
Tu statistiku jsem se dozvěděl z novin. Pro mě bude důležité odehrát dobrý zápas a když vyhrajeme, tak to bude super. Mnohem větší zápas to je ale pro mou rodinu, protože jsem byl ve všech novinách v podstatě na hlavní stránce.

A všichni z vaší rodiny fandí Plzni, nebo někdo bude fandit Spartě?
Ne, ne. Ve fotbale i hokeji fandí všichni Plzni. 

Kdybyste měl srovnat Spartu a Slovan, jemuž jste dal před dvěma týdny gól a vyhráli jste 5:0, jak by to srovnání dopadlo?
Myslím, že Sparta je kvalitnější, ale těžko se to porovnává. Ještě jsme proti sobě nehráli.

A pokud byste měl porovnat úroveň české a švýcarské ligy?
Když jsem odcházel, tak vládla Sparta se Slavií a Plzeň akorát vyhrála pohár. Teď se to změnilo, na vrcholu je Sparta s Plzní a Slavia pokulhává. Ve Švýcarsku je deset týmů a každý může porazit každého. Tady se to stát může, ale jsou tady větší favorité.

Dával jste při stanovení taktiky na zápas vašemu trenérovi nějaké rady?
To ne. Jediné, s čím jsem pomáhal, byla výslovnost jmen hráčů Sparty.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy