Lafata rozstřílel Baník, sudí neuznali Svěrkošovi gól

19. 8. 2011 22:32
4. kolo Gambrinus ligy: Jablonec - Ostrava 4:0
David Lafata nastřílel svůj první hattrick nové sezony.
David Lafata nastřílel svůj první hattrick nové sezony. | Foto: ČTK

Jablonec - Fotbalisté Jablonce předvedli v úvodním zápase 4. kola Gambrinus ligy další ofenzivní festival a po pondělní pětigólové výhře nad Bohemians tentokrát na domácím stadionu přejeli ostravský Baník.

Severočeši vyhráli 4:0, hattrickem se blýskl kanonýr David Lafata, který ve čtyřech kolech nastřílel už pět branek.

Naopak Baník utrpěl další debakl a v tabulce zůstává na patnáctém místě. Za ním je pouze s bodovým odpočtem za korupci hrající Olomouc.

V Baníku nechal kus srdce. Teď ho chce srazit ještě níž
Potvrzeno: Svěrkoš podepsal v Baníku pětiletou smlouvu
Pelta šéfuje svazu a jeho podřízený mává Jablonci ligu

Ostravu nespasil ani nový tahoun Václav Svěrkoš, který se objevil v základní sestavě. Ale spasit ji mohl, protože už ve druhé minutě vstřelil exreprezentační útočník regulérní gól, jež mu sudí neuznali.

Svěrkoš usměrnil hlavou za brankáře Špita přesný centr z pravé strany, pomezní však viděl ofsajd.

Poté už se dostal ke své typické křídelní hře Jablonec a vytrvale bušil do hostující obrany. Úvodního gólu se jablonečtí fanoušci dočkali po půlhodině hry. Piták vyslal do pravého křídla obránce Zábojníka a ten naservíroval míč na malé vápno Lafatovi.

Nejlepší střelec minulého ročníky ligy umístil míč přesně pod břevno.

Václav Svěrkoš.
Václav Svěrkoš. | Foto: FC Baník Ostava

Domácí jasně dominovali a bylo jen otázkou času, kdy přidají další branky. Poprvé se tak stalo čtyři minuty před přestávkou. Po rohu Kovaříka nechali hostující beci zblízka zakončovat stopera Beneše a brankář Pietrzkiewicz mohl jen vztekle nakopnout tyčku, od které se míč odrazil do jeho sítě.

Ve druhém poločase ale chyboval i sám ostravský gólman. Centr školácky vyrazil pouze do Lafaty, od něhož míč doskákal za brankovou čáru.

Kovařík pak trefil břevno a Lafata se dvakrát ostře obořil na spoluhráče Vaňka, který místo přihrávek volil neúspěšné střely.

Jablonecký šutér se hattricku nakonec přece jen dočkal. V 89. minutě se prosadil po závaru z ofsajdové pozice. Zaznamenal tak čtvrtý hattrick za poslední půlrok.

Jablonec se díky tříbodovému zisku vyšvihl na druhé místo tabulky před zatím suverénní Spartou.

4. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Baník Ostrava 4:0 (2:0)
Branky: 34., 57. a 89. Lafata, 41. Beneš. Rozhodčí: Adam - T. Kovařík, Štěrba. ŽK: Loučka - Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Kraut. Diváci: 3650.

Jablonec: Špit - Zábojník (77. Štochl), Pavlík, Beneš, Jablonský - Kopic (71. O. Vaněk), Loučka, Jarolím, Piták (85. Třešňák), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Marek, Adámik, Vašenda - Poliaček, Lukeš, Droppa (88. Greguš), Fantiš (73. R. Vaněk) - Kraut, Svěrkoš (64. Badaljan). Trenér: Malura.