Kolaps. Malý omdlel v Tipsport lize, není v ohrožení života

18. 1. 2014 13:41
Fotbalista Petr Malý (v žlutém) při zápase.
Fotbalista Petr Malý (v žlutém) při zápase. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Dukly v Edenu porazili 5:2 druholigové Táborsko a bez ztráty bodu postoupili ze skupiny B do Final Four Tipsport ligy.

Stínem na výhře Pražanů byl kolaps Petra Malého ve 20. minutě, který při ošetřování na hřišti omdlel a musel být převezen sanitkou do nemocnice. Stav devětadvacetiletého záložníka, který leží v pražské Vinohradské nemocnici, je stabilizovaný.

Náhradník za Malého zápas rozhodl

Malého na hřišti nahradil Luboš Kalouda a nakonec se dvěma góly podílel na vítězství. Poprvé se trefil po pohledné akci ve 41. minutě a v 87. minutě uzavřel střelecký účet utkání, když jeho přízemní centr skončil až v brance Táborska.

K vítězství Dukly, která se už může chystat na play off 24. a 25. ledna v Berouně, střelecky přispěli také Róbert Koval, Zbyněk Pospěch a Josef Marek. Za Táborsko skórovali Miljan Vukadinovič a Lukáš Turek.

Ve skupině C si Brno poradilo 2:1 s Olomoucí a ještě dnes si s vedoucím celkem tabulky Jihlavou zahraje o místo v semifinále.

Hrála i další přípravná utkání

V dalších přípravných zápasech fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli i druhý zápas pod vedením nového trenéra Karla Jarolíma těsně 1:0. Po Pardubicích dnes zdolali Příbram, tentokrát byl střelcem Ščuk.

Také Liberec má v úvodu přípravy na kontě dva shodné výsledky. Po remíze 2:2 s Bohemians 1905 dnes úspěšně dohnal dvoubrankové manko proti Trenčínu. Po změně stran nejprve snížil střídající Delarge a remízu v závěru zařídil Sackey, který se trefil v obou dosavadních zápasech.

"Po výborném začátku jsme inkasovali první branku po hrubé chybě a následně druhou ze standardky. Udělali jsme pár změn a druhý poločas jsme odehráli velmi dobře. Dali jsme dvě branky a nakonec jsme mohli rozhodnout, když Delarge šel sám na branku," řekl trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Šilhavý ocenil bojovnost svých hráčů

"Cením si toho, že jsme dvoubrankový náskok dohnali a nikdo se v zápase nezranil. Soupeř byl velmi kvalitní, byl to výborný zápas a zkouška na přírodní trávě," dodal.

Překvapivou prohru pak na úvod přípravy utrpěl Jablonec. Nad druholigovým Varnsdorfem dvakrát vedl, ale zásluhou dvou penalt Kotiše soupeř skóre otočil na konečných 2:3. Jablonec nastoupil v kombinované sestavě se čtyřmi novými hráči. Dva z nich, Moulis a Okleštěk, se zapsali mezi střelce.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina B (UMT Eden):

Dukla Praha - Táborsko 5:2 (3:1)

Branky: 41. a 87. Kalouda, 23. Koval, 45.+8 Pospěch, 52. Marek - 45.+4 Vukadinovič, 54. Turek.

1. Dukla Praha 3 3 0 0 13:4 9
2. Táborsko 3 2 0 1 6:6 6
3. Žižkov 2 0 0 2 3:6 0
4. Slavia Praha 2 0 0 2 0:6 0

Dukla postoupila do Final Four v Berouně (24. a 25. ledna).

Skupina C (Brno - Ivanovice):

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 30. Kroupa, 74. Zavadil - 40. Mikuš.

Brno: Doležal - Keresteš, Pernica, Janotka, Sedlák - Šural (64. Pazourek), Glaser, Zavadil, Schuster - Kroupa, Skalák. Trenér: Kotal.

Olomouc: Zlámal - Hladík (46. Hála), Simerský (46. Dreksa), Škerle, Vepřek - Schmidt, Plšek, Richter (55. Tomeček), Karaš, Falta - Mikuš. Trenér: Psotka.

1. Jihlava 2 2 0 0 5:1 6
2. Brno 2 1 0 1 2:2 3
3. Znojmo 2 1 0 1 2:4 3
4. Olomouc 2 0 0 2 1:3 0

Skupina D (Ostrava - Vítkovice):

Frýdek-Místek - Třinec 3:3 (2:1)

Branky: 3. Kovařík, 33. vlastní Paleček, 73. Mozol - 14. Gulajev, 64. Gavlák, 74. Čelůstka.

Branka: 24. Ščuk.

Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Brandner (46. Pleško), Mašán (46. Volešák), Krbeček, Šlapák - Řezníček, Slepička. Trenér: Čuhel.

Mladá Boleslav:

I. poločas: Diviš - Kysela, Dosoudil, Smejkal, Rosa - D. Jarolím, Ščuk - Štohanzl, Štajner, Fabián - Chramosta.

II. poločas: Hankič - Eliáš, Johana, Janíček, Rosa - Kúdela, Vraštil, Šultes, Magera, Bořil - Nešpor. Trenér: K. Jarolím.

Jablonec - Varnsdorf 2:3 (2:3)

Branky: 2. Moulis, 9. Okleštěk - 13. a 36. Kotiš obě z pen., 7. Hanuš.

Slovan Liberec - Trenčín 2:2 (0:2)

Branky: 65. Delarge, 89. Sackey - 20. Mišák, 33. Rundič.

Liberec: Hroššo - Kunšnír (46. Coufal), Kováč (62. Karišik), Pimpara, Frýdek - Sackey, Obročník (46. Novotný) - Šural, Kordiško (46. Douglas), Kolár (46. Delarge) - Rabušic (62. Ndiaye). Trenér: Šilhavý.

před 46 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.