Kisel: Nejsem jako Poborský, takovou rozlučku jsem nečekal

Karol Kisel se rozloučil s fanoušky Slavie i celou svou kariérou velkolepě.
Karol Kisel už dlouho před posledním podzimním utkáním Gambrinus ligy, že s tímto zápasem pro něho skončí i aktivní kariéra fotbalisty.
Důstojnou rozlučku mu tedy připravili jak činovníci klubu, tak fanoušci.
Před zápasem dostal i něco na zub.
Úvodní ceremonii si užil se svými dětmi.
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 12. 2013 6:00
Karol Kisel i fanoušci Slavie si užívali výhru 2:1 v 16. kole Gambrinus nad fotbalisty Liberce, a tím i fakt, že sešívaní nepřezimují na posledním místě tabulky.

Praha - Nikdy by ho nenapadlo, že bude mít takovou velkolepou rozlučku s kariérou. I kvůli tomu nakonec hodil do vděčného kotle fanoušků Slavie svůj dres i kopačky, v němž odehrál svůj poslední zápas v kariéře.

Karol Kisel i fanoušci Slavie si totiž užívali výhru 2:1 v 16. kole Gambrinus ligy nad fotbalisty Liberce, a tím i fakt, že sešívaní nepřezimují na posledním místě tabulky.

"Za to jsem nejvíc šťastný. Potřebovali jsme vítězství, abychom se dostali z nelichotivého posledního místa. Zápas s Libercem je taková náplast na celý podzim. Jasně, nejsme z nejhoršího venku, ale když nejsme poslední, ten tlak nebude tak obrovský," oddech si po zápase šestatřicetiletý slovenský záložník, který by se od Nového roku měl stát sportovním ředitelem klubu.

Karole, nerozmyslel jste si náhodou při té mohutné děkovačce fanoušků svůj úmysl ukončit kariéru?
Ne, ne. Na konec kariéry jsem se připravoval už dlouho, takové tři roky hraju navíc. Nikdy jsem si nepředstavoval, že vydržím takhle dlouho. Jsem šťastný a hrdý na to, co jsem dokázal. Nevyšel snad jen sen, že si zahraju ve Španělsku či Itálii.

Vypadá to, že jste fanouškům nechal téměř vše, co jste měl na sobě. Neplánoval jste, že si něco necháte pro sebe na památku?
Dal jsem jim dres i kopačky, sám pro sebe jsem si nechtěl odložit nic. Jsem šťastný, že fanoušci ocenili můj přístup ke Slavii a fotbalu. Nikdy jsem si nemyslel, že bych zažil takové loučení, protože nejsem hráč kategorie Šmicera, Poborského nebo Bejbla. Proto jsme měl dneska na krajíčku. 

Neplánujete aspoň, že by jste vedle práce pro Slavii hrál za nějaký menší klub jako amatér? 
Chtěl jsem ukončit kariéru ve Slavii a na vrcholu, takže ne. Každý můj přestup znamenal posun nahoru. Někdo třeba vyletí nahoru rychle, ale neváží si toho. To nebyl můj případ. Mám navíc motivaci, koukám se dál a Slavii bych rád pomohl i jinde než na hřišti.

Je pro Vás tou motivací příchod nového ruského vlastníka? Mluví se o tom, že už jste mluvil s jeho zástupcem Igorem Kornějevem...
Doufám, že Slavii pomůžu i na nových místech. Všechno je ale v jednání a záleží i na lidech ve vedení, jak se rozhodnou. Iniciativa musí přijít od jiných, ale já jsem připravený. 

 

Právě se děje

před 43 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy