Kisel gólem pokřtil syna, Skácel si užil vítězný návrat

Karol Kisel při oslavě gólu ukázal tričko, které si připravil k pátečnímu narození syna Kaie
Fanoušci Liberce přijeli do Prahy s vírou, že na jeho tým Slavii obere o body.
Naopak příznivci Slavie po černé sérii očekávali druhé vítězství po sobě.
Tomáš Mičola a Jiří Fleišman bojují o míč před libereckou brankou.
Slovan působil ve středu hřiště lepším dojmem a po dvaceti minutách začal získávat převahu...
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
16. 3. 2013 20:35
Slavia ve 20. kole Gambrinus ligy porazila Liberec 3:1.

Praha - Po třech domácích zápasech bez výhry mohli slávističtí fanoušci v Edenu konečně oslavovat své hráče jako vítěze. Vršovický celek ve 20. kole porazil Liberec 3:1 a poskočil v tabulce na osmé místo.

Pro mnohé borce v sešívaném dresu mají tyto tři body ještě sladší příchuť než obvykle.

Slovenský útočník David Škutka přispěl k triumfu Pražanů svým premiérovým gólem v české lize, kapitán Karol Kisel taktéž trefou oslavil čerstvě narozeného syna Kaie a navrátilec Rudolf Skácel si užil obnovený debut.

Skácela těší výhra, lituje nevyužité šance

"Jsem strašně rád, že jsme vyhráli," těšilo Skácela, jenž na hřiště vyběhl v 70. minutě. V té chvíli už bylo prakticky rozhodnuto. "Když se vede 3:1, tak se hned nastupuje lépe."

Bylo na něm však vidět, že chtěl svých 20 minut v akci zúročit ve čtvrtou branku. "Mrzí mě, že jsem nedal gól," krčil rozpačitě rameny.

V 82. minutě se přitom ocitl ve velké šanci. Jenže strážce liberecké svatyně Kovář jeho pumelici zblízka vytěsnil na roh. "Nevěděl jsem přesně, kde je brankář, protože jsem se otáčel. Zkusil jsem to vystřelit nahoru a tvrdě, možná jsem měl spíš mířit na zadní tyč," popsal situaci, která jej trochu mrzela.

Super přivítání

Úsměv na rty mu však vrátila připomínka bouřlivého uvítání od slávistických fanoušků. Ti už dlouho před střídáním skandovali jeho jméno a připravili si k této příležitosti také povedené choreo.

"Super přivítání, bylo to krásné, fanouškům moc děkuju," vzkázal 33letý ofenzivní středopolař.

Pokřtěný syn

Skácel si při nástupu hned navlékl kapitánskou pásku, kterou převzal po střídajícím Karolu Kiselovi. Ten po zápase zářil ještě šťastněji. Včera, navíc na den Kiselových 36. narozenin, se jeho manželce narodil syn Kai.

A pyšný otec jej hned stylově pokřtil - pojišťovací brankou na 3:1. Rovněž také na předchozích dvou gólech slávistů měl lví podíl.

"Je to pro něj a pro manželku," řekl šťastný střelec a otec. "Ona je zrovna v porodnici. Dneska už je na standardním pokoji, tak myslím, že si to náležitě se synem vychutnali."