Kauza Lička: Slovácko žádá miliony, obrací se na FIFA

Václav Rojík, Red Spo, ČTK
20. 4. 2009 20:41
Baník podle Slovácka nezaplatil náhradu

Uherské Hradiště - Vedení fotbalistů druholigového Slovácka podalo podnět k disciplinárnímu řízení u mezinárodní fotbalové federace FIFA v kauze Maria Ličky, v níž má Baník Ostrava uhradit neoprávněně vyplacenou náhradu ve výši přibližně šest milionů korun.

O uhrazení rozhodla začátkem února mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne (CAS), ovšem Baník Ostrava podle klubových stránek Slovácka do dnešního dne finanční částku neuhradil a nehodlá rozhodnutí CAS akceptovat.

Čtěte také: Sparta nepustí na Ostravu nikoho bez uvedení jména

Slovácko koupilo Maria Ličku z Ostravy v srpnu 2005 za 4,8 milionu korun. Smlouva obsahovala ustanovení, podle kterého musí zaplatit dalších 4,8 milionu korun v případě, že hráče prodá nebo pošle na hostování do jiného klubu.

Lička ze Slovácka skutečně zamířil do zahraničí, v červenci 2006 se dohodl na angažmá v anglickém Southamptonu.

V tomto okamžiku nastal rozpor, neboť Slovácko tvrdí, že Lička odešel do Anglie už jako volný hráč. Přesto musel klub z Uherského Hradiště uhradit z rozhodnutí arbitrážní komise Českomoravského fotbalového svazu Baníku Ostrava 4,8 milionu korun.

V lednu 2008 se Slovácko odvolalo k CAS, která rozhodla, že Baník neměl dostat žádnou kompenzaci za prodej hráče dalšímu klubu a nařídila mu celou částku vrátit.</

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli Tipsport ligu

Zimní Tipsport ligu vyhráli fotbalisté Mladé Boleslavi. V dnešním finále závěrečného turnaje na Maltě porazili obhájce prvenství z druholigového Brna, když o druhém triumfu v historii rozhodli 4:3 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době skončil zápas 1:1.

Boleslav nastoupila bez záložníka Marka Matějovského, který si v sobotním semifinále s Dunajskou Stredou přetrhnul achilovku a čeká ho několikaměsíční pauza. Ale i bez zkušeného záložníka se v nastavení prvního poločasu ujali vedení zásluhou Tomáše Wágnera.

Brno však po přestávce vyrovnalo díky brance Adama Fouska a o vítězi musely rozhodnout penalty. V nich Mladá Boleslav uspěla 4:3 a zimní turnaj vyhrála podruhé. Poprvé středočeský celek v Tipsport lize zvítězil v roce 2017. Zbrojovka naopak promarnila šanci získat třetí triumf za sebou.

Také utkání o třetí místo musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých Ostrava nestačila na Dunajskou Stredu. Baník prohrával od 56. minuty po brance Erica Davise, o vyrovnání se postaral střídající Tomáš Smola. V penaltách pak Slezané prohráli 4:5.

Další zprávy