Juventus přišel o vítězství, AC deklasoval Lazio

ip
7. 10. 2007 22:39
Fiorentina vyrovnala dvě minuty před koncem z penalty
Pavel Nedvěd podstupuje souboj s kamarádem Tomášem Ujfalušim v utkání ligového kola Serie A mezi Fiorentinou a Juventusem. | Foto: Reuters

Florencie - V nedělním 7. kole italské Série A remizoval Juventus Turín na půdě Florentiny 1:1. O konečné dělbě bodů rozhodl proměněnou penaltou dvě minuty před koncem zápasu rumunský kanonýr ve službách Florentiny, Adrian Mutu.

Juventus v utkání vedl od 23. minuty, kdy se prosadil Vincenzo Iaquinta. Hosté pak hájili jednobrankový náskok až do osudné chvíle dvě minuty před koncem, kdy po hlavičce Christiana Vieriho zahrál rukou Nicola Legrotagglie a Adrian Mutu nařízenou penaltu proměnil.

Utkání si zahráli také čeští fotbalisté Tomáš Ujfaluši, Zdeněk Grygera a Pavel Nedvěd. Poslední jmenovaný byl vystřídán v 71. minutě Palladinem.

AC Milán vyhrál na hřišti Lazia Řím vysoko 5:1, když se dvakrát trefili Kaká a Gilardino, jednu trefu si připsal Ambrosini. Marek Jankulovski se v dresu AC neobjevil ani na lavičce.

V Palermu padaly branky až v závěru

Soupeř Mladé Boleslavi z prvního kola Poháru UEFA, tým Palerma, vybojoval v nedělním střetnutí s Reginou bod za remízu 1:1. Obě branky přitom padly až v závěru utkání.

V 92. minutě se nejprve trefil Amoruso a už to vypadalo, že Palermo podruhé v týdnu prohraje brankou v nastaveném čase. Ještě před závěrečným hvizdem však dokázal vyrovnat Amauri a vybojoval pro tým ze Sicílie alespoň bod.

Catania - Livorno 1:0