Juventus porazil Sassuolo a má titul na dosah

28. 4. 2014 23:35
Juventus Turín v dohrávce 35. kola italské ligy porazil Sassuolo 3:1 a po čtvrtém vítězství za sebou vede tři kola před koncem před AS Řím o osm bodů.
Juventus slaví gól proti Sassuolu
Juventus slaví gól proti Sassuolu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín udělali další krok v útoku na 30. mistrovský titul. V dohrávce 35. kola italské ligy porazili Sassuolo 3:1 a po čtvrtém vítězství za sebou vedou tři kola před koncem sezony před AS Řím o osm bodů.

Sassuolo, které bojuje o záchranu, dostal do vedení už v 9. minutě Simone Zaza. Favorizovaným hostům zajistil vyrovnání deset minut před přestávkou Carlos Tévez, který se 19. gólem v sezoně dotáhl v tabulce střelců na druhé místo.

Ve druhém poločase přidal druhý gól Claudio Marchisio, který se trefil krásnou ranou z první v pokutovém území. Skóre pečetil čtvrt hodiny před koncem Fernando Llorente.

Juventus může slavit titul příští týden, pokud vyhraje pondělní utkání s Bergamem, nebo pokud AS Řím zaváhá v nedělním duelu s Catanií. Už ve čtvrtek ale turínský velkoklub čeká odveta semifinále Evropské ligy, úvodní duel s Benfikou Lisabon italský tým prohrál 1:2.