Juhar hrdinou. Pomohl Slavii k výhře a zvedl ji ze dna

FOTO Štastný Kisel se loučil před bouřícími tribunami
Karol Kisel už dlouho před posledním podzimním utkáním Gambrinus ligy, že s tímto zápasem pro něho skončí i aktivní kariéra fotbalisty.
Důstojnou rozlučku mu tedy připravili jak činovníci klubu, tak fanoušci.
Před zápasem dostal i něco na zub.
Úvodní ceremonii si užil se svými dětmi.
2. 12. 2013 19:54
Fotbalisté Slavie porazili na domácí půdě Liberec a zvedli se z posledního místa tabulky.

Praha - Už už to vypadalo na další blamáž, ale Martin Juhar dvěma góly pomohl Slavii v Gambrinus lize k důležité výhře 2:1 nad Libercem a ta se tak zvedla z posledního místa tabulky až na 11. příčku.

O jediný gól Liberce se postaral Michael Rabušic.

"Přiznávám, že nám spadl kámen ze srdce, protože ta noční můra posledního místa nás docela strašila. Takhle budou o něco klidnější Vánoce," říkal po zápase v rozhovoru pro Českou televizi trenér Slavie Miroslav Koubek.

Slávisté začali zápas v duchu svých posledních vystoupení: už ve třetí minutě selhal ve velké šanci Neves, za což vzápětí Pražané pykali před svojí brankou.

Liberec, který si ve čtvrtek prohrou s Freiburgem zkomplikoval boj o postup v Evropské lize, předvedl skvělý brejk a Rabušic po Fleišmanově pasu přesným obloučkem zařídil Severočechům vedení. Při akci selhali oba slávističtí stopeři a při vyběhnutí z branky zaváhal i gólman Rakovan.

Slavia dala gól do 340 minutách

Pražané se zdáli být ještě víc přikovaní na chvostu tabulky, ale nepříznivým vývojem se zlomit nenechali. Záložník Lička těsně po Rabušicově trefě pálil těsně vedle, po akci beka Nevese se neprosadil ani loučící se kapitán Kisel.

Až v 25. minutě "sešívaní" uspěli: Fleišmanovu špatnou rozehrávku vystihl Dostál a po následném centru Nitrianského se pohotovou střelou prosadil Juhar. Slávisté v lize skórovali po třech zápasech, v nichž marně čekali na gólovou radost, a i proto jsou nejhůře útočícím týmem soutěže. Slavia slavila gól po dlouhých 340 minutách. Obrat v utkání navíc ještě před přestávkou mohl zařídit záložník Zmrhal, jenže zamířil vedle tyče.

Rušný druhý poločas nejprve opanovali aktivnější hosté, Slavia se do hry dostávala pomaleji a po hodině hry u sudího Jílka její hráče marně žádali nařízení penalty za ruku stopera Karišika, který v liberecké sestavě zastoupil Keliče.

Sudí Liberci odvolal penaltu

Domácí však udeřili z následného trestného kopu: hrdina zápasu Juhar při své ráně využil Rybalkovy teče ve zdi a jeho střela se snesla až za záda zaskočeného libereckého brankáře Kováře.

Severočeši nechtěli dopustit další nepříznivý výsledek, kterých se jim v závěru podzimu nakupilo přespříliš. V 72. minutě se už málem radovali z penalty: sudí Jílek nejprve střet stopera Škody s Rabušicem posoudil jako slávistův faul, ale po konzultaci s asistentem pokutový kop k nelibosti libereckého týmu odvolal.

Rozhozený Liberec už víc Slavii ohrozit nedokázal a rozpačitým závěrem utkání výstižně dokumentoval nepovedený konec celé podzimní části. Liberec poslední ligové utkání vyhrál na konci září. Slavia si částečně zlepšila reputaci na domácím stadionu, kde na podzim vyhrála teprve druhý zápas.

16. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 25. a 63. Juhar - 9. Rabušic. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Vlasjuk. ŽK: Rybalka, Šural (oba Liberec). Diváci: 4023.

Slavia: Rakovan - Dostál, Škoda, Dobrotka, Neves - Lička (68. Gecov), Petrák - Nitrianský (42. Koreš), Kisel (86. Prošek), Zmrhal - Juhar. Trenér: Koubek.

Liberec: Kovář - Coufal (77. Kušnír), Kováč, Karišik, Fleišman - Sackey (68. Kolár) - Šural, Rybalka (80. Pimpara), Pavelka, Frýdek - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

1. Sparta 16 13 3 0 41:11 42
2. Plzeň 16 11 4 1 37:12 37
3. Teplice 16 8 4 4 35:19 28
4. Dukla 16 7 6 3 19:13 27
5. Mladá Boleslav 16 7 5 4 32:19 26
6. Liberec 16 7 4 5 16:19 25