Jiráček míří do Jablonce, Delimu Slavia vylepší smlouvu, potvrdil Lacina. A co Bony a Guardiola?

Luděk Mádl Luděk Mádl
15. 6. 2016 6:17
Bývalý reprezentant Petr Jiráček nakonec nejspíš nezamíří do Emirátů, ale na hostování ze Sparty do Jablonce, potvrdil jeho agent Dalibor Lacina.
Sparťan Petr Jiráček zamíří podle všeho na hostování do Jablonce
Sparťan Petr Jiráček zamíří podle všeho na hostování do Jablonce | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Na Euru 2012 patřil Petr Jiráček mezi hvězdy českého výběru, teď ve své kariéře hledá ve 30 letech ten správný restart.

Ve Spartě, do které přišel v rozehrané sezoně 2015/16, stačil nastoupit k 18 ligovým a 5 "evropským" zápasům, teď se pro něj chystá hostování. Zákulisní spekulace se shodují, že s největší pravděpodobností zamíří do Jablonce.

A potvrzuje to jeho agent. "Ano, ta jednání nejsou ještě uzavřena, ale vypadá to opravdu na hostování v Jablonci," připouští Dalibor Lacina.

Ve středu jablonecké zálohy bude tedy Jiráček nejspíš konkurovat, či naopak spolupracovat s 34letým veteránem Tomášem Hübschmanem. Ten má s Peltovým klubem ještě roční smlouvu.

Předpokládá se, že Jána Greguše se Jablonec pokusí po Euru prodat, byť prohrané utkání slovenského týmu s Walesem sledoval bývalý baníkovec jenom ze střídačky, slušná šance hrát ve středu s Ruskem ale pro něj jistě existuje.

Vraťme se ovšem k Jiráčkovi, který si po odchodu z Plzně vyzkoušel bundesligu ve Wolfsburgu a Hamburku, do české ligy se pak vrátil loni v srpnu. V průběhu léta byla údajně ve hře i možnost, že by Jiráček odešel hrát fotbal do Emirátů, výrazně pravděpodobnější je však nyní jeho stěhování pod Ještěd.

Deli zůstane, Bony čeká na Guardiolu

Simon Deli
Simon Deli | Foto: Milan Kammermayer

Mimochodem, v zahraničí byl zájem také o dalšího Lacinova zajímavého klienta. Stoper Slavie Simon Deli svými výkony velmi zaujal i Olympique Marseille. "Ze strany Slavie ovšem registrujeme mimořádný zájem na tom, aby Simon v Edenu zůstal. Připravujeme tedy spolu s vrcholným slávistickým vedením vylepšení dosavadního Deliho kontraktu," poznamenal Lacina.

Deli už zvládl i čtyři zápasy v reprezentačním dresu Pobřeží slonoviny.  V něm působí i Lacinův nejznámější klient, Wilfried Bony, útočník Manchesteru City. V uplynulém ročníku Premier League se v jeho dresu ukázal ve 26 utkáních, skóroval čtyřikrát.

Bývalý sparťan chtěl určitě víc. Ideální formu však hledal a po část sezony ho navíc přibrzdila zranění. "Od nového trenéra Pepa Guardioly v přípravě určitě dostane náležitou šanci, typologicky stejného hráče teď Manchester City nemá. Bude samozřejmě záležet, jak se s tím Bony popere, základem samozřejmě je, aby mu tentokrát drželo zdraví," podotýká Lacina.

 

Právě se děje

před 39 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy