Jiráček chce hrát. Proto by rád odešel do Hamburku

Luděk Mádl Luděk Mádl
23. 8. 2012 12:40
Jiráček odmítl nabídky z italské, francouzské a španělské ligy. Chce zůstat v Německu
Jiráček slaví gól proti Černé Hoře
Jiráček slaví gól proti Černé Hoře | Foto: Reuters

Wolfsburg - Přestoupí? Klíčový hráč fotbalové reprezentace Petr Jiráček chce pravidelně hrát. A tuhle jistotu ve Wolfsburgu nemá. Oslovila ho proto nabídka Hamburku, o které se teď intenzivně jedná.

Agentura SID přinesla zprávu o hamburském návrhu na Jiráčkův přestup za odstupné ve výši 3,5 milionu eur. "Ve hře je ve skutečnosti vyšší suma," říká zdroj deníku Aktuálně.cz.

Celý přestup ovšem údajně nevisí ani tak na penězích, jako na rozhodnutí wolfburského trenéra a manažera Felixe Magatha.

Jistota sestavy? Tu u Magatha nemáte

Ten si před půlrokem Jiráčka z Plzně přivedl za nejméně 4 miliiony eur (spekulovalo se ovšem také o vyšších sumách). Za Wolfsburg pak Jiráček na jaře nastoupil ke 13 zápasům a dal dva góly.

"Není to tak, že by měl Petr u trenéra Magatha špatnou pozici. Ale jistotu nebo garanci, že budou hrát, mají ve Wolfsburgu, kde je čtyřicetičlenný kádr, jen tři čtyři jména. A Petr Jiráček chce mít pravidelnou herní praxi. zejména proto, aby byl dobře připraven pro českou reprezentaci," vysvětluje fotbalistův agent Dalibor Lacina.

Ten už situaci kolem Jiráčka intenzivně řeší asi deset dní. Podle informací Aktuálně.cz nemá Jiráček o nabídky nouzi. Ozvaly se kluby z Itálie, Francie a Španělska.

Chtěli by i van der Vaarta

Jiráček však z osobních důvodů jednoznačně preferuje setrvání v bundeslize, kde už se přeci jen do značné míry adaptoval. V jiné zemi by musel začínat zcela znovu. "Z Německa máme dvě nabídky," potvrdil Lacina.

A jednou z nich je Hamburk, s nímž teď Magath a spol. intenzivně jednají. Německá média spekulují o tom, že Hamburk má zájem také o Rafaela van der Vaarta z Tottenhamu. Jiráček je ale přeci jen reálnější variantou.

Permanentní nakupování dalších a dalších hráčů je zvláštní posedlostí Felixe Magatha. I letos v létě přivedl do Vlčího hradu 9 posil za 19 milionů eur. V průběhu minulé sezony nakupoval dokonce za 51 milionů eur.

Nakupování = Magathova posedlost

Zatímco v jiných bundesligoých klubech, snad s výjimkou Bayernu, pečlivě obracejí každé euro, Magath nakupuje - a automobilka Volkswagen, která stojí za klubem, to financuje.

Mnozí hráči samozřejmě průběžně také odcházejí, ale kádr je každopádně fotbalisty přeplněný. A to i v situaci, kdy se Václav Pilař zranil a bude kvůli kolenu absentovat po větší část sezony.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy