Jarolím ukončil kariéru. Otci a Boleslavi v Evropě nepomůže

Luděk Mádl Luděk Mádl
2. 7. 2014 10:10
David Jarolím už nebude pokračovat v dresu Mladé Boleslavi. Rozhodl se ukončit hráčskou kariéru
Dres Mladé Boleslavi už David Jarolím oblékat nebude, rozhodl se ukončit kariéru
Dres Mladé Boleslavi už David Jarolím oblékat nebude, rozhodl se ukončit kariéru | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Mladoboleslavský trenér Karel Jarolím si ze svých plánů, spojených Evropskou ligou i domácí soutěží, musí vyškrtnout jedno důležité jméno, vlastního syna.

"David Jarolím se rozhodl ukončit svou aktivní kariéru. Ze zdravotních důvodů," informoval deník Aktuálně.cz Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Jarolíma zastupuje.

Získat vyjádření samotného Davida Jarolíma, fotbalisty, který v květnu oslavil 35. narozeniny, se zatím nepodařilo.

V Mladé Boleslavi, kde David Jarolím působil v uplynulé sezoně, měl smlouvu do 30. června 2014. Rozhodl se tedy, že už ji neprodlouží.

Jednou z variant jeho dalšího působení může být trenérská práce u mládeže v Hamburger SV, tedy v bundesligovém klubu, kde se ve své kariéře nejvíce prosadil a navlékal tam dokonce na rukáv kapitánskou pásku.

Do Německa přestoupil Jarolím už jako dorostenec, působil v juniorském týmu Bayernu Mnichov. Bundesligu pak hrál v Norimberku a především 9 sezon v Hamburku.

Po krátké epizodě ve francouzském Evianu nakonec zakotvil v Mladé Boleslavi, kde se následně potkal i se svým otcem, který tým po skončení podzimní části právě uplynulé sezony převzal jako trenér.

Společně se tak podíleli na postupu klubu do předkol Evropské ligy.

Za českou fobalovou reprezentaci odehrál Jarolím 29 mezistátních utkání, vstřelil jednu branku, do sítě San Marina. Zúčastnil se MS 2006 a Eura 2008.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 1 hodinou

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 2 hodinami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
Další zprávy