Jablonec získal krajní obránce Hanouska a Rysa

ČTK ČTK
22. 9. 2015 13:30
Fotbalový Jablonec získal v poslední den přestupů dva obránce. Z příbramské akademie přichází Petr Rys, z Dukly reprezentant do 21 let Matěj Hanousek. Oba podepsali smlouvy na čtyři roky.
Matěj Hanousek a Petr Rys
Matěj Hanousek a Petr Rys | Foto: Twitterový účet FK Jablonec

Jablonec nad Nisou - Jablonec v poslední den přestupového období získal dvě posily do obrany. Z pražské Dukly přichází dvaadvacetiletý Matěj Hanousek, který by na levé straně měl zacelit místo po odchodu Filipa Nováka do Midtjyllandu. Devatenáctiletý pravý bek Petr Rys dosud hrál za Příbram. Oba fotbalisté se severočeským klubem podepsali smlouvy na čtyři roky.

Hanousek v této sezoně kvůli zranění nezasáhl ani do jednoho utkání, v minulém ročníku však patřil do základní sestavy Dukly. Účastník letního domácího mistrovství Evropy do 21 let má na kontě 44 ligových utkání a dvě gólové asistence.

"Až ve čtvrtek jsem se dozvěděl o zájmu Jablonce. Stále čekám, až se probudím ze snu, jaký pro mě ten přestup byl šok. Jablonec má ty nejvyšší ambice a těší mě jeho zájem. Klub, který mě vychoval, mi vyšel vstříc a za to bych mu rád poděkoval," citoval Hanouska klubový web.

"Matěj je hráčem s atributy pro moderní pojetí fotbalu, pro které se mu dostalo v Dukle výborných základů. Nyní dostává možnost svoje přednosti dále rozvíjet a uplatnit v ambiciózním českém klubu," přidal hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

Rys je absolventem příbramské akademie. V první lize zatím zasáhl do tří utkání a je také v nově se tvořícím národním týmu do 21 let. "Zájmu ambiciózního klubu si vážím, věděl jsem o něm už celé léto. Vše to pak vygradovalo podpisem na konci přestupního termínu. Je to pro mě výzva a doufám, že se úspěšně poperu o místo v základní sestavě," prohlásil Rys.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 4 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy