Zemětřesení v Jablonci, Pelta angažoval starého známého Horníka

ČTK ČTK
9. 12. 2015 7:06
Do Jablonce prý míří funkcionář Ivan Horník, který má za sebou trest za korupci. Na angažmá na severu Čech se Horník domluvil s šéfem fotbalové asociace a Jablonce Miroslavem Peltou.
Ivan Horník ještě před pětiletým zákazem působení ve fotbale.
Ivan Horník ještě před pětiletým zákazem působení ve fotbale. | Foto: ČTK

Jablonec nad Nisou - Trápící se fotbalový Jablonec se pokusí pozvednout nechvalně proslulý funkcionář Ivan Horník, který má za sebou trest za korupci. 

Bývalý manažer Viktorie Žižkov Horník se po odpykání pětiletého zákazu činnosti za korupci vrátil k fotbalu v únoru 2012. Od aféry se nicméně pohyboval ve druhé či třetí lize. Nyní se dohodl na spolupráci s Miroslavem Peltou, šéfem jabloneckého klubu a fotbalové asociace.

"Ivanovu minulost už jsem vymazal z hlavy, zaslouží si druhou šanci. U nás končí éra Galácticos, kdy jsme do kádru vodili drahé hráče. Ivan Horník má čich na to, přivést fotbalisty nízkonákladové, třeba z nižších soutěží. Touhle cestou teď půjdeme," uvedl Pelta (více čtěte zde).

Po trestu za korupci pracoval čtyřiašedesátiletý Horník jako sportovní ředitel v třetiligovém Chomutově, pár měsíců působil i ve střížkovských Bohemians Praha. Loni v létě se vrátil jako generální manažer do druholigového Žižkova.

Jablonec je po podzimní části první ligy na osmém místě tabulky. Třetí tým minulého ročníku z 16 kol pouze čtyřikrát vyhrál a na vedoucí Plzeň ztrácí propastných 18 bodů.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy