Pelta: Horník si zaslouží druhou šanci, beru ho do Jablonce. Už ale nebudeme Galácticos

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 12. 2015 8:45
Ivan Horník se vrací do nejvyšší fotbalové soutěže. A to v klubu předsedy asociace Miroslava Pelty. Ten říká, že Horníkovu korupční minulost už neřeší, zdůrazňuje, že Horník si zaslouží druhou šanci a měl by přestavět kádr Jablonce z éry neúspěšných Galácticos do skromnějších poměrů
Ivan Horník je zpátky v lize, do zbraně ho povolal Miroslav Pelta, šéf Jablonce i fotbalové asociace
Ivan Horník je zpátky v lize, do zbraně ho povolal Miroslav Pelta, šéf Jablonce i fotbalové asociace | Foto: ČTK

Praha - Ivan Horník, ikona 90. let českého fotbalu, se vrací do nejvyšší soutěže. Eso korupční aféry z roku 2004 teď vytahuje z rukávu Miroslav Pelta.

Ten zastává dvě role, kromě toho, že je předsedou Fotbalové asociace ČR, vlastní také prvoligový FK Jablonec. A právě sportovní úsek svého klubu se rozhodl Horníkovi svěřit.

"Ivanovu minulost už jsem vymazal z hlavy, zaslouží si druhou šanci. U nás končí éra Galácticos, kdy jsme do kádru vodili drahé hráče. Ivan Horník má čich na to, přivést fotbalisty nízkonákladové, třeba z nižších soutěží. Touhle cestou teď půjdeme," říká Pelta.

Osmé místo po ligovém podzimu Peltu nenadchlo. "Byl to podzim hrůzy. V pohárech jsme sice proti Ajaxu měli penaltu, ale víte, jak to dopadlo. A v lize se nám pak nedařilo, zejména v domácím prostředí. Rozhodli jsme se proto odvolat trenéra Jaroslava Šilhavého i celý realizační tým a k 31. prosinci končí i ředitel Petr Doležal. Za jejich práci bych jim chtěl poděkovat, ale teď už půjdeme jinou cestou."

Jednoho dva nákladné hráče chce Pelta v zimě prodat, mluví se o Stanislavu Teclovi či Martinu Pospíšilovi. "Novým generálním ředitelem Jablonce bude Petr Flodrman, sportovní úsek dostane na starosti Ivan Horník," říká Pelta.

Horník už začal shánět nového trenéra, Pelta naznačil, že nepůjde o žádné dosud proslavené trenérské jméno, v české lize prý ještě nepůsobil. Nabízí se varianta jménem Zdenko Frťala, někdejší sparťanský asistent Michala Bílka, posléze například trenér tehdy úspěšného druholigového Varnsdorfu.

Ivan Horník před lety působil jako sportovní ředitel Viktorie Žižkov a Sparty Praha. V roce 2004 praskla korupční aféra, policejní odposlechy odhalily, že u rozhodčích zajišťoval podporu pro Žižkov formou úplatků.

U soudu dostal "podmínku", desetiletý zákaz práce ve fotbale a musel zaplatit pokutu 900 000 korun. Po uplynutí pěti let mu soud umožnil opět ve fotbale pracovat. Chvíli působil v Chomutově, krátce v Bohemians Praha. A v uplynulé sezoně ve Viktorii Žižkov.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy