Pelta: Horník si zaslouží druhou šanci, beru ho do Jablonce. Už ale nebudeme Galácticos

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 12. 2015 8:45
Ivan Horník se vrací do nejvyšší fotbalové soutěže. A to v klubu předsedy asociace Miroslava Pelty. Ten říká, že Horníkovu korupční minulost už neřeší, zdůrazňuje, že Horník si zaslouží druhou šanci a měl by přestavět kádr Jablonce z éry neúspěšných Galácticos do skromnějších poměrů
Ivan Horník je zpátky v lize, do zbraně ho povolal Miroslav Pelta, šéf Jablonce i fotbalové asociace
Ivan Horník je zpátky v lize, do zbraně ho povolal Miroslav Pelta, šéf Jablonce i fotbalové asociace | Foto: ČTK

Praha - Ivan Horník, ikona 90. let českého fotbalu, se vrací do nejvyšší soutěže. Eso korupční aféry z roku 2004 teď vytahuje z rukávu Miroslav Pelta.

Ten zastává dvě role, kromě toho, že je předsedou Fotbalové asociace ČR, vlastní také prvoligový FK Jablonec. A právě sportovní úsek svého klubu se rozhodl Horníkovi svěřit.

"Ivanovu minulost už jsem vymazal z hlavy, zaslouží si druhou šanci. U nás končí éra Galácticos, kdy jsme do kádru vodili drahé hráče. Ivan Horník má čich na to, přivést fotbalisty nízkonákladové, třeba z nižších soutěží. Touhle cestou teď půjdeme," říká Pelta.

Osmé místo po ligovém podzimu Peltu nenadchlo. "Byl to podzim hrůzy. V pohárech jsme sice proti Ajaxu měli penaltu, ale víte, jak to dopadlo. A v lize se nám pak nedařilo, zejména v domácím prostředí. Rozhodli jsme se proto odvolat trenéra Jaroslava Šilhavého i celý realizační tým a k 31. prosinci končí i ředitel Petr Doležal. Za jejich práci bych jim chtěl poděkovat, ale teď už půjdeme jinou cestou."

Jednoho dva nákladné hráče chce Pelta v zimě prodat, mluví se o Stanislavu Teclovi či Martinu Pospíšilovi. "Novým generálním ředitelem Jablonce bude Petr Flodrman, sportovní úsek dostane na starosti Ivan Horník," říká Pelta.

Horník už začal shánět nového trenéra, Pelta naznačil, že nepůjde o žádné dosud proslavené trenérské jméno, v české lize prý ještě nepůsobil. Nabízí se varianta jménem Zdenko Frťala, někdejší sparťanský asistent Michala Bílka, posléze například trenér tehdy úspěšného druholigového Varnsdorfu.

Ivan Horník před lety působil jako sportovní ředitel Viktorie Žižkov a Sparty Praha. V roce 2004 praskla korupční aféra, policejní odposlechy odhalily, že u rozhodčích zajišťoval podporu pro Žižkov formou úplatků.

U soudu dostal "podmínku", desetiletý zákaz práce ve fotbale a musel zaplatit pokutu 900 000 korun. Po uplynutí pěti let mu soud umožnil opět ve fotbale pracovat. Chvíli působil v Chomutově, krátce v Bohemians Praha. A v uplynulé sezoně ve Viktorii Žižkov.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy