Jablonec přišel v nastavení o výhru, Špit o stou nulu

18. 10. 2013 22:15
Fotbalisté Jablonce propásli možnost dotáhnout se v tabulce Gambrinus ligy na pátou Mladou Boleslav, když ve vzájemném duelu v rámci 11. kola inkasoval vyrovnávací branku na 1:1 v 92. minutě.
Jablonecký gólman Michal Špit inkasoval v 92. minutě gól, přišel tak o 100. ligovou nulu a Jablonec o výhru nad Boleslaví. | Foto: CPA

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Jablonce propásli možnost bodově se dotáhnout v tabulce Gambrinus ligy na pátou Mladou Boleslav, když ve vzájemném duelu v rámci předehrávky 11. kola inkasoval vyrovnávací branku na 1:1 v 92. minutě.

O 100. ligovou nulu tak po zásahu Jasmina Ščuka přišel jablonecký brankář Michal Špit, jenž stále čeká na vstup do Klubu ligových brankářů.

"Už jsem věřil, že to vyjde," řekl Špit. "Být na jeho místě, tak dneska rozbiju kabinu. On se ale té nuly dočká, je to hodný kluk," řekl jablonecký kouč Roman Skuhravý.

Severočeši neporazili v nejvyšší soutěži svého soupeře popáté za sebou a doma poztráceli už devět bodů.

Jablonec opět spaloval šance

Jablonečtí, kteří v zápase tradičně nevyužili velké množství gólových šancí, se dostali do vedení v 11. minutě po gólu reprezentačního záložníka Ondřeje Vaňka.

Další velké šance spálil především kapitán Jablonce Karel Piták, který odehrál 250. ligový zápas.

Před vyrovnávacím gólem navíc mohli jít ve dvou na opuštěnou branku soupeře, protože boleslavský gólman Jakub Diviš šel v závěru zápasu do pokutového území Jablonce, jenže Jan Vošahlík nepochopitelně promáchnul nohou míč.

Ten se dostal po centru Zahustela před bránu ke zcela volnému Ščukovi, který poslal balón nekompromisně do šibenice a sudí hned poté ukončil zápas.

Skuhravý: Vošahlík byl uražený

"Chyba pramenila z uraženosti hráče. Byla to zbytečná hektika, stačilo podržet míč, cokoliv. Běžela 92. minuta, takhle zkušený hráč by to měl vyhodnotit. Pro obranu je to pak strašně těžko bránitelné, když jde soupeř do couvající obrany," řekl Skuhravý.

"Příležitosti měli domácí i my. Domácí možná o jednu dvě více, ale bod jsme si zasloužili. Když vyrovnáte v takovém čase, musíte to brát," přiznal trenér Boleslavi Ladislav Minář.

Výsledek 11. kola:

Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Branky: 11. Vaněk - 90.+2 Ščuk. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Plesar. ŽK: Rossi - Bořil, Štohanzl. Diváci: 1822.
Jablonec: Špit - Zoubele, Rossi, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (90. Vošahlík), Kubista, Piták (86. Čížek), Vaněk - Třešňák (70. Hubník). Trenér: Skuhravý.
M. Boleslav: Diviš - Kúdela, Johana, Smejkal, Bořil (75. Šultes) - Ščuk, Jarolím - Štohanzl, Štajner (70. Zahustel), Chramosta - Nešpor. Trenér: Minář.

1. Sparta 10 9 1 0 27:6 28
2. Plzeň 10 7 3 0 23:7 24
3. Teplice 10 7 2 1 30:10 23
4. Liberec 10 7 1 2 11:10 22
5. Mladá Boleslav 11 5 4 2 20:10 19
6. Jablonec 11 4 4 3 18:16 16