Jablonci únik nevyšel, bod zachránil v nastavení Lafata

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
1. 10. 2012 20:56
Trefou z posledního útoku zachránil David Lafata Jablonci remízu 2:2 v dohrávce 9. kola s Duklou.
David Lafata svým důrazem vybojoval pro Jablonec remízu 2:2
David Lafata svým důrazem vybojoval pro Jablonec remízu 2:2 | Foto: ČTK

Praha - Fotbalistům Jablonce v dohrávce 9. kola Gambrinus ligy s Duklou nevyšel únik na čele tabulky. Trefou z posledního útoku jim alespoň bod za remízu 2:2 zachránil David Lafata.

Přesto Severočeši ligu vedou, i když při rovnosti bodů i skóre s druhou Plzní jen díky většímu počtu vstřelených branek.

Dukla zůstává na jedenácté příčce, na výhru ale čeká už šest kol.

Za stavu 2:1 přitom mohli Pražané dvakrát definitivně rozhodnout, jenže Hašek nejprve zahodil penaltu a Berger pak ze sedmi metrů překopnul téměř prázdnou bránu.

Ostrý úvod a studená sprcha

Baumit vidina prvního místa hnala na ostrou zteč, už v první půlminutě musel hostující gólman Rada zasahovat proti dobrým střelám Lafaty a Kovalíka.

Do vedení však paradoxně šla do té doby neviditelná Dukla. Dlouhý pas Malého našel Bergra, který Špitovi efektně i efektivně zahrál na housle. Jablonec byl za svou aktivitu odměněn ve 35. minutě, kdy se hlavou poprvé v lize trefil Novák.

Zasloužený trest

Dvanáct minut po změně stran slavil úspěch důraz také v podání Pražanů. Ze skrumáže poslal hosty vstříc třem bodům Vrzal. Domácí celek najednou nevěděl, co má hrát, a stereotypní centry také šance nepřinášely.

Dukla mohla výhru potvrdit dvacet minut před koncem, ovšem Hašek ze značky pokutového kopu přestřelil bránu. Podobný kousek proti opuštěné Špitově svatyni předvedl také Berger a Severočeši trestali.

Hašek nedokázal odvrátit poslední nákop Jablonce, k míči se prodral Lafata a svou sedmou trefou v sezoně ustanovil konečnou remízu.

9. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Dukla Praha 2:2 (1:1)
Branky: 35. Novák, 90.+3 Lafata - 16. Berger, 57. Vrzal. Rozhodčí: Jech - Pelikán, Hájek. ŽK: Vaněk - Štetina, Malý, Pospěch. Diváci: 2045.

Jablonec: Špit - Štochl (65. Zoubele), Beneš, Novák - Vaněk, Loučka, Čížek (75. Třešňák), Jablonský - Kopic (84. Haurdič), Lafata, Kovařík. Trenér: Kotal.
Dukla: Rada - Hašek, Štetina, Vorel, Vrzal - Malý (78. Přeučil), Gedeon, Borek - Berger, Pospěch (69. Marek), Pázler (85. Svatonský). Trenér: Kozel.