Inter prohrál se Sassuolem a může přijít o šanci na Ligu mistrů

12. 5. 2018 22:54
Pokud italské Lazio zvítězí na hřišti Crotone, fotbalový Inter Milán přijde o šanci na Ligu mistrů.
Fanoušek Interu Milán
Fanoušek Interu Milán | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán prohráli v předposledním kole italské ligy se Sassuolem 1:2 a v neděli mohou přijít o šanci umístit se v první čtyřce, pokud římské Lazio zvítězí na hřišti Crotone. Inter by tak v příští sezoně hrál pouze Evropskou ligu.

Sassuolo vedlo od 25. minuty zásluhou Politana, který z přímého kopu podstřelil zeď a překonal gólmana Handanoviče. Inter sice následně zvýšil tlak a dostával se do šancí, překonat Consigliho se však domácím hráčům nedařilo a dvacet minut před koncem přišla další rána.

Povedenou střelou z hranice pokutového území se prezentoval Berardi. V závěru snížil přízemní střelou o tyč Rafinha a v nastavení hosty proti Éderovi podržel brankář Consigli. Sassuolo tak prokázalo, že na Inter umí. Z posledních sedmi soutěžních vzájemných duelů jich šest vyhrálo.

Italská fotbalová liga - 37. kolo:

Benevento - FC Janov 1:0 (87. Diabaté), Inter Milán - Sassuolo 1:2 (80. Rafinha - 25. Politano, 72. Berardi).