Inter otočil zápas proti Laziu a pojistil si Evropskou ligu

10. 5. 2014 23:00
Fotbalisté Interu Milán se třemi góly během prvního poločasu postarali v zápase s Laziem Řím o dokonalý obrat. | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Interu Milán otočili zápas 37. kola italské ligy proti Laziu Řím a zvítězili 4:1. Na pátém místě tak mají před nedělními zápasy pětibodový náskok.

Do zápasu vstoupili lépe hosté a již v druhé minutě vedli zásluhou sedmatřicetiletého obránce Giuseppeho Biavy, kterému hlavou v pokutovém území přihrál Lorik Cana.

O pět minut později se ale povedlo vyrovnat nejlepšímu střelci Interu Rodrigu Palaciovi, jenž lehce tečoval míč, který propadl do pokutového území Lazia.

Další větší šanci měli hosté ve 24. minutě, kdy Balde Keita proběhl obranou a vystřelil doprostřed brány, brankář Samir Handanovič byl ale pozorný.

Inter trestal soupeře z brejků

O deset minut později ale vstřelili druhý gól "Nerazzurri", Mauro Icardi využil pěkný Kovačičův pas za obranu a trefil se podeváté v sezoně. Na 3:1 zvýšil o tři minuty později Palacio, který se jako první dostal v pokutovém území k tečovanému centru Yuta Nagatoma.

Do první vážnější šance se v druhém poločase dostal Biava, Handanovič ale proti jeho hlavičce stihl zasáhnout, stejně jako proti dalším několika pokusům týmu z hlavního města.

I přes tlak hostů zvýšil na 4:1 v 79. minutě Hernanes přízemní střelou ze střední vzdálenosti, Kovačič si navíc připsal třetí asistenci v zápase.

V závěru zápasu se o pozdvižení postaral fanoušek milánského klubu, jenž vběhl na hřiště, ochranka ale pohotově zasáhla.

Výsledky 37. kola:

Hellas Verona - Udine 2:2 (14. Toni z pen., 54. Hallfredsson - 56. Di Natale, 90.+2 Agyemang-Badu), Inter Milán - Lazio Řím 4:1 (7. a 37. Palacio, 34. Icardi, 79. Hernanes - 2. Biava).

1. Juventus Turín 36 31 3 2 76:23 96
2. AS Řím 36 26 7 3 72:23 85
3. Neapol 36 21 9 6 67:36 72
4. Fiorentina 36 18 7 11 62:42 61
5. Inter Milán 37 15 15 7 61:37 60
6. FC Turín 36 15 10 11 55:45 55
7. Parma 36 14 12 10 55:45 54
8. AC Milán 36 15 9 12 54:46 54