Inter Milán znovu ztratil, Neapol zůstane v čele ligy

16. 1. 2016 17:28
Fotbalisté Interu Milán v italské lize podruhé za sebou nevyhráli a v tabulce jsou druzí. Ve 20. kole remizovali 1:1 na hřišti Bergama, oba týmy si vstřelily vlastní branku.
Rodrigo Palacio z Interu a Marten De Roon z Atalanty v souboji o míč
Rodrigo Palacio z Interu a Marten De Roon z Atalanty v souboji o míč | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole zvítězili v italské lize nad Sassuolem 3:1 a i po 20. kole zůstanou v čele tabulky. Dvěma góly k tomu pomohl útočník Gonzalo Higuaín. Inter Milán remizoval 1:1 na hřišti Bergama, když si oba týmy vstřelily vlastní branku, a je druhý se čtyřbodovou ztrátou.

Sassuolo se dostalo do vedení v Neapoli už ve třetí minutě. Sansone byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Falcinelli. Pak ale začali úřadovat domácí. Nejprve přihrál Insigne před bránu Callejónovi a ten střelou z první překonal gólmana Consigliho, v závěru poločasu dokonal obrat po pasu slovenského reprezentanta Hamšíka Higuaín. Právě argentinský kanonýr upravil v nastavení na konečných 3:1 a s 20 trefami suverénně vévodí tabulce střelců Serie A. Druhý Eder ze Sampdorie Janov ztrácí devět branek.

Sassuolo po pěti bodovaných zápasech poprvé neuspělo, naopak Neapol se může radovat ze série čtyř výher v řadě.

Bergamo v předchozích čtyřech zápasech nezískalo ani bod, proti jednomu z aspirantů na ligový titul Interu si ale počínalo aktivně. V 17. minutě se dostalo do vedení poté, co si Dramého přihrávku srazil do vlastní branky Murillo. O osm minut později se podobně nešťastný kousek povedl domácímu obránci Tolóiovi.

Druhý poločas přinesl několik slibných šancí na obou stranách, blíže k rozhodujícímu gólu mělo Bergamo, hosty ale několikrát podržel brankář Handanovič.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Bergamo - Inter Milán 1:1 (17. vlastní Murillo - 25. vlastní Tolói), FC Turín - Frosinone 4:2 (37. a 41. Belotti, 9. Immobile z pen., 82. Benassi - 33. Sammarco, 74. vlastní Avelar), Neapol - Sassuolo 3:1 (42. a 90.+3 Higuaín, 19. Callejón - 3. Falcinelli z pen.).