Inter jen remizoval, Plašilova Catania je nadále poslední

31. 3. 2014 23:10
Fotbalisté Catanie s českým záložníkem Jaroslavem Plašilem prohráli v dohrávce 31. kola italské ligy 0:1 v Udine.
Tomasso Rocchi v dresu Interu
Tomasso Rocchi v dresu Interu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Catanie s českým záložníkem Jaroslavem Plašilem prohráli v dohrávce 31. kola italské ligy 0:1 v Udine a po čtvrté porážce za sebou zůstali v tabulce poslední. Jediný gól zápasu vstřelila v 68. minutě ikona domácího týmu Antonio di Natale.

Druhým hrdinou Udine byl teprve sedmnáctiletý gólman Simone Scuffet, jenž při tlaku hostující Catanie předvedl několik skvělých zákroků. Na gól nedosáhl ani Plašil, jenž měl v průběhu zápasu minimálně tři velmi dobré šance.

Šestatřicetiletý Di Natale rozhodl utkání efektní hlavičkou v pádu a jedenáctým gólem v sezoně zařídil třetí domácí vítězství Udine 1:0 za sebou. Catania prohrála šestý z posledních sedmi zápasů a ztrácí šest bodů na příčky zaručující záchranu.

V druhém dnešním utkání ztratil Inter Milán body v Livornu a po výsledku 2:2 potvrdil pozici remízového krále Serie A. Třináctou remízu v sezoně uhrál Inter i přesto, že v poločase vedl 2:0. Konečnou podobu výsledku dal pět minut před koncem po chybě hostů Innocent Emeghara. Inter je v tabulce pátý s odstupem 15 bodů na třetí Neapol, jež drží poslední místo pro postup do Ligy mistrů.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Udine - Catania 1:0 (68. Di Natale), Livorno - Inter Milán 2:2 (54. Paulinho, 85. Emeghara - 37. Hernanes, 45. Palacio).

1. Juventus Turín 31 26 3 2 67:22 81
2. AS Řím 30 21 7 2 58:15 70
3. Neapol 31 19 7 5 59:32 64
4. Fiorentina 31 15 7 9 49:33 52
5. Inter Milán 31 12 13 6 49:33 49
6. Parma 30 12 11 7 49:37 47
7. Bergamo 31 14 4 13 37:39 46
8. Lazio Řím 31 12 9 10 40:40 45