Ibrahimovic poslal PSG hattrickem do jasného vedení

Aktualizováno 9. 11. 2013 22:46
Zlatan Ibrahimovic.
Zlatan Ibrahimovic. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain využili páteční remízu Monaka 1:1 s Evianem a po sobotní výhře 3:1 nad Nice vedou francouzskou ligu o čtyři body před Lille. O triumf se postaral hattrickem útočník Zlatan Ibrahimovic.

Švédský kanonýr se poprvé prosadil ve 39. minutě, kdy byl u centru Gregoryho van der Wiela dřív než brankář Lucas Veronese. V 57. minutě pak potrestal střelou do protipohybu z pokutového kopu faul na Edinsona Cavaniho.

Hosté sice snížili zásluhou Nemanji Pejčinoviče, ale Ibrahimovic čtvrt hodiny před koncem využil centr Lucase a zkompletoval svůj druhý ligový hattrick za PSG, kam přestoupil loni v létě z AC Milán. Ve střelecké tabulce je s osmi zásahy na třetí příčce, gól za spoluhráčem Cavanim a Radamelem Falcaem z Monaka.

Ztrátu nováčka naopak nezužitkovalo Lille, které se mu mohlo vzdálit na druhém místě na tři body. Na hřišti Guingampu nedokázalo navázat na čtyři předchozí vítězství a i přes desetiminutovou přesilovku v závěru uhrálo jen bezbrankovou remízu.

Francouzská fotbalová liga - 13. kolo:

Paris St. Germain - Nice 3:1 (39., 57. z pen. a 75. Ibrahimovic - 70. Pejčinovič), Bastia - Rennes 1:0 (8. Bruno), Guingamp - Lille 0:0, Lorient - Remeš 0:0, Toulouse - Ajaccio 1:1 (42. Sylla - 7. Lasne), Valenciennes - Montpellier 1:1 (6. Angoua - 90.+2 Stambouli).

1. Paris St. Germain 13 9 4 0 27:8 31
2. Lille 13 8 3 2 15:4 27
3. Monako 13 7 5 1 21:11 26
4. Nantes 12 6 2 4 16:10 20
5. Remeš 13 4 7 2 15:12 19
6. Marseille 12 5 3 4 16:12 18
7. St. Etienne 12 5 3 4 17:15 18
8. Guingamp 13 5 3 5 16:14 18