I Slovácko s ostudou. V poháru vypadlo v Třebíči

Red Spo, ČTK
8. 9. 2009 19:36
Třebíč - Slovácko 2:2 (2:1), pen. 4:1

Třebíč - Fotbalisté prvoligového Slovácka dnes prohráli v druhém kole Poháru ČMFS s divizní Třebíčí po střelbě pokutových kopů 1:4.

V normální hrací době skončilo utkání nerozhodně 2:2 a ve střelbě pokutových kopů zcela propadli, když skóroval pouze Němčický a naopak Cleber a Gonda své střely neproměnili.

Slovácko je po Mladé Boleslavi druhým vyřazeným klubem z první ligy. Program druhého kola poháru završí zápas Dvůr Králové - Liberec, který se bude hrát 16. září.

Vstup do zápasu Slovácku vůbec nevyšel, neboť po čtvrthodině hry zužitkoval dvě zaváhání jeho obránců Pospíchal, který dvakrát překonal brankáře Kubáska.

Sparta ani Slavia v poháru s outsidery nezaváhaly

Ostuda Boleslavi: V poháru vypadla s vesnicí Živanice

Slovácko se po inkasovaných brankách probralo z útlumu, zpřesnilo hru středové řady a po šesti minutách zkorigoval stav Smetana, jenž zužitkoval po Urbánkově pasu Rackovu přesnou přihrávku do gólové šance.

Ovšem v dalším průběhu hry se Slovácko proti bojovnému soupeři dál trápilo, nedařila se mu kombinace. Po změně stran se podařilo střídajícímu Gondovi vyrovnat, když se štěstím dotlačil míč z brankové čáry do sítě.

V závěrečných pěti minutách sice mělo Slovácko výraznou převahu, Gonda ani Abrahám však svoje šance neproměnili. Naopak z protiútoku mohl skórovat Řezáč, jehož střelu však Kubásek vyrazil. To ale nakonec Třebíči nečekanou postupovou radost nesebralo.

Utkání 2. kola Poháru ČMFS:
HFK Třebíč - 1. FC Slovácko 2:2 (2:1), pen. 4:1

Branky: 14. a 16. Pospíchal - 22. Smetana, 58. Gonda. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Marek. Diváci: 1000.
Sestava Slovácka: Kubásek - Randa, Němčický, Struhár, Urbánek - Racko (46. Gonda), Kordula, Valenta (84. Abrahám), Cleber - Smetana (67. Kerbr), Ondřejka. Trenér: Mazura.