Ostuda Boleslavi: V poháru vypadla s vesnicí Živanice

2. 9. 2009 19:00
M. Boleslav Sokol Živanice 0:1
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi opouštějí domácí pohárovou scénu hned po prvním zápase. V dnešním utkání druhého kola Ondrášovka cupu prohráli na hřišti divizního Sokola Živanice 0:1.

Všechny další ligové týmy dnes postoupily, i když Kladno, Příbram a Bohemians 1905 až po penaltovém rozstřelu.

Mladou Boleslav ve vesničce na Pardubicku s necelou tisícovkou obyvatel pokořil Martin Merganc, fotbalista, který před lety nakoukl do ligy v Hradci Králové a loni ho zkoušelo Kladno.

Pohár ČMFS jsme sledovali ŽIVĚ

Program 3.kola

23. září 16:30:
Česká Lípa/Slavia Praha - Karlovy Vary, Třebíč/1. FC Slovácko - Znojmo, Písek - Jablonec, Žižkov - České Budějovice, Příbram - Varnsdorf, Dukla Praha - Plzeň, Hradec Králové - Bohemians Praha, Dvůr Králové/Liberec - Zlín, Protivanov - Líšeň/Sigma Olomouc, Břeclav - Kladno, Hlučín - Ústí nad Labem/Teplice, Opava - Ostrava, Živanice - Vítkovice, Karviná - Frýdek-Místek/Brno, Třinec - Bohemians 1905, Náchod-Deštné - Ústí nad Orlicí/Sparta Praha.

K senzaci měl blízko také další účastník divize, pražský Meteor. V utkání s Příbramí sice prohrával po Pilíkově penaltě, ale sedm minut před koncem Fíček také z pokutového kopu vyrovnal. V penaltovém rozstřelu pak přece jen triumfoval ligový tým.

Až osmá série penaltového rozstřelu rozhodla o postupu Kladna na hřišti druholigového Mostu. V ní hostující Hajník uspěl, zatímco domácí Lafrance přestřelil. Až k penaltám dospěl také zápas Bohemians 1905 v Ovčárech, které hrají jen ČFL. I tady se nakonec radoval ligový tým.

Ani Plzeň nezačala ve Vlašimi jako favorit a od 27. minuty prohrávala, když brankář Ticháček nedosáhl na Borákovu střelu k tyči. O jedenáct minut později ale Střihavka po Limberského centru vyrovnal a po změně stran hosté svou převahu vyjádřili brankami Bakoše a Rezka.

Třetiligová Kroměříž vzdorovala ostravskému Baníku padesát minut. Hosté měli v prvním poločase jen jedinou šanci, hlavičku Varadiho zblízka vyrazil gólman Vogl na roh.

Po změně stran brankář ještě vyrazil další Varadiho střelu, ale Mičola zblízka dopravil míč do sítě. Pojistku připojil krátce po svém příchodu na trávník Zeher a už v nastaveném čase přidal třetí trefu po Mičolově přihrávce Tchuř do prázdné branky.

2. kolo Poháru ČMFS:

Sokol Živanice - Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Branka:
37. Merganc. Rozhodčí: Jech. Diváci: 1264.
Sestava Boleslavi: Šeda - Kúdela (57. Táborský), Rajnoch, Rolko, Janíček - Kysela, Procházka, Opiela (46. Sylvestre), Fabián - Pecka (75. Mendy.), Kulič. Trenér: Uhrin.

Vlašim - Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)
27. Borák - 38. Střihavka, 51. Bakoš, 67. Rezek. Rozhodčí: Ardeleánu. Diváci: 1170.
Sestava Plzně: Ticháček - Ševinský, Navrátil, Bystroň (54. Horváth), Limberský - Petržela (74. Rajtoral), Rada, Kolář, Jiráček - Bakoš (60. Rezek), Střihavka. Trenér: Vrba.

Hanácká Slavia Kroměříž - Baník Ostrava 0:3 (0:0)
50. Mičola, 78. Zeher, 90.+1 Tchuř. Rozhodčí: Možíš. Diváci: 1826.
Sestava Ostravy: Baránek - Zawada, Brunclík, Neuwirth, Tomašák (25. Tchuř) - Hable - Varadi (82. Kraut), Lukeš, Lička, Mičola - Strnad (60. Zeher). Trenér: Koubek.

Čelákovice - Bohemians Praha 1:4 (1:3)
7. Matoušek - 4. a 45. Dobeš, 20. Horáček, 89. Fenyk. Rozhodčí: Paták. Diváci: 300.
Sestava Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Obermajer, Horáče, Grznár - Halama - Dittrich (74. Fenyk), Zoubek (55. Turtenwald), Dobeš, Mach (69 Adjei) - Wakui. Trenér: Jindráček.

Most - SK Kladno 1:1 (1:1), na pen. 7:8
24. Loos - 35. Zachariáš. Rozhodčí: Příhoda. ČK: 83. Andrei (Most). Diváci: 234.
Sestava Kladna: Kostolanský (89. Pavlík) - Broschinský, Mráz, Procházka, Hajník - Holub, Szabo (46. Bartoš), Drozd, Moravec - Zachariáš, Tatanašvili (60. Klinka). Trenér: Hřídel.

Sezimovo Ústí - České Budějovice 0:2 (0:1)
13. Riegel, 50. Žižka. Rozhodčí: L. Kovařík. Diváci: 736.
Sestava Č Budějovic: Kučera - Lima, Homoláč, Žižka, Leština - Dolejš (73. Hudson), Riegel, Benát, Mezlík (80. Jasanský) - Meszároš (69. Timm), Sedláček. Trenér: Tobiáš.

Meteor VIII. - Příbram 1:1 (0:0), na pen. 2:4
83. Sýček z pen. - 71. Pilík z pen. Rozhodčí: Kocourek. Diváci: 300.
Sestava Příbrami: Krbeček - Šmejkal, Penc, J. Štochl, Nohýnek - Pilík (80 Jungr), Videgla, Dort, Fantiš - Cafú (75. Nechvátal), Wagner (47. M. Štochl). Trenér: Marko.

Viktoria Žižkov - Sokolov 2:1 (2:1)
29. Matějka, 36. Novotný - 39. Nádeníček. Rozhodčí: Benedikt. Diváci: 840.

Admira - Hradec Králové 0:3 (0:1)
11. a 62. Dorotík, 86. Dvořák. Rozhodčí: Makovička. Diváci: 220.

Králův Dvůr - Dukla Praha 0:0, na pen. 1:4
Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 550.

Ovčáry - Bohemians 1905 2:2 (1:0), na pen 3:4
11. a 85. Hyka - 51. Lukáš, 60. Milan Škoda. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 1120.
Sestava Bohemians 1905: Marek - Janek, Lukáš, Pávek, Hrdlička - Hašek, Adam (57. Kavka), Kaufman, Róth - Škoda, Zelenka (79. Bartek).

Hlavice - Jablonec 0:3 (0:2)
6. Eliáš, 43. Lafata, 90. Mešanovič. Rozhodčí: Drábek. Diváci: 521.
Sestava Jablonce: Frydrych - Zábojník, Huber, Pavlík (87. Šisler), Krejčí - Michálek, Eliáš, Kovařík, Jabloňský (67. Farkaš) - Vukovič, Lafata (60. Mešanovič).

Zábřeh - Hlučín 1:2 (0:1)
59. Vodák - 3. a 61. Zelinka. Rozhodčí: Býma. ČK: 70. Svozil (Zábřeh). Diváci: 520.

Mutěnice - Opava 0:2 (0:1)
43. Půda, 83. Partyš. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 250.

HFK Olomouc - Karviná 1:4 (1:2)
35. Čtvrtníček - 25. a 78. Ficek, 17. Mišinský, 87. Opic. Rozhodčí: Zelinka. Diváci: 175.

Tachov - Karlovy Vary 1:1 (1:0), na pen. 15:16.

Kunice - Náchod-Deštné 1:3 (1:1)

Pěnčín-Turnov - Varnsdorf 0:2 (0:0)