Hvězdy z Wembley opět proti sobě. Eden přivítá souboj legend

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
14. 12. 2014 13:35
V květnu příštího roku se střetnou české a německé fotbalové legendy v rámci charitativního utkání v Edenu.
Takhle české reprezentanty v roce 1996 vítala ve Wembley anglická královna
Takhle české reprezentanty v roce 1996 vítala ve Wembley anglická královna | Foto: Eduard Erben

Praha - Byla to jedna z nejslavnějších českých a německých fotbalových generací. Na jedné straně Nedvěd, Poborský či Berger, na druhé Matthäus, Kirsten nebo Ballack. V květnu příštího roku se oba tábory legend střetnou znovu v rámci charitativního utkání v Edenu.

Akce s názvem Setkání legend má připomenout slavné finále ME 1996 ve Wembley, kde český tým po prodloužení prohrál 1:2, a zároveň finančně pomoci Nadaci fotbalových internacionálů.

"Mluvili jsme o tom s Lotharem Matthäusem už před časem a říkali jsme si, že bychom podobné utkání chtěli domluvit alespoň v horizontu dvou let tak, abychom po téměř dvaceti letech připomněli to slavné evropské finále," řekl na nedělní tiskové konferenci zakladatel Czech Teamu 1996 Pavel Kuka.

Utkání hráčů slavné generace z MS 1990 a ME 1996 bude takovým vrcholem celé ligové sezony. Proběhne v pondělí 25. května před posledním ligovým kolem a před blížícím se evropským šampionátem jednadvacítek.

Sejdou se tři držitelé Zlatého míče

"Jsem rád, že se vůbec podařilo nějaký termín dohodnout. Bylo to obrovsky těžké dát dohromady. Na druhou stranu teď tu máme jedinečné utkání, při kterém by se měli potkat na jednom hřišti tři držitelé Zlatého míče, vedle Pavla Nedvěda a Lothara Matthäuse provede čestný výkop Josef Masopust," prozradil dále Kuka.

Na tiskové konferenci byli přítomni i zástupci strany soupeře prezident německého týmu legend a mistr světa z roku 1990 Lothar Matthäus či jeho zástupce, stonásobný reprezentant Ulf Kirsten. Oba se tehdy finálového utkání ve Wembley sice neúčastnili, ale o to větší chuť prý mají s českým týmem změřit síly.

"Hráli jsme proti Čechům spoustu zápasů, takže známe jejich silné i slabé stránky. Pravda, spousta hráčů už nemá fotbal tak v krvi jako tenkrát, ale my bereme utkání vážně a budeme chtít vyhrát," usmíval se Matthäus.

Ten si před nedělním setkání s novináři zavolal i s Josefem Masopustem, který kvůli zdravotním potížím nemohl přijít. "Byla pro mě velká čest ho slyšet, bylo to moc emotivní povídání, na panu Masopustovi bylo znát, že je mu líto, že tu s námi nemůže být, ale slíbil mi, že se uzdraví a v květnu do Edenu dorazí," dodal Matthäus.

Kuka: Formu kluků si ohlídám

Ale ani česká strana nehodlá nic zanedbat. "Nejsem v takové kondici, asi budu muset něco dělat, abych vydržel aspoň poločas," přiznal kapitán týmu legend Miroslav Kadlec. "Já už začal, pět kilo mám dole a zbytek týmu si pohlídám, potkáme se na silvestrovském derby, tak jim promluvím do duše," slíbil Kuka.

Aby všechno bylo stylové a stejné jako v roce 1996, nebude na lavičce českého mužstva chybět ani tehdejší trenér Dušan Uhrin starší. "Ten se na tenhle zápas připravuje možná už od toho 96. roku a bude to brát jako odvetu," smál se Kuka.

Nemohlo chybět ani předzápasové popíchnutí. "Naší motivací vyhrát je to, aby nám po zápase chutnalo české pivo co možná nejvíce," rýpnul si Matthäus. "České pivo vám bude chutnat, i když prohrajete," nedal se šéf českého týmu.

Vstupenky budou v předprodeji už před Vánoci. Podle organizátorů hlavně proto, aby manželky mohly mužům pořídit ideální dárek pod stromeček. Lístky jsou v cenové kategorii 490 a 390 Kč.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy